Sekcje
Narzędzia osobiste

Chipy RFID chronią dzieci


Archiwum aktualności
Kontakt
 
2008-08-29

Porwania dzieci w Meksyku stają się coraz większą plagą, z którą nie radzi sobie rząd ani służby bezpieczeństwa. O swoje pociechy boją się głównie przedstawiciele klasy wyższej, gdyż porwania dla okupu zdarzają się znacznie częściej.

Chipy RFID chronią dzieci

Xega Company, jedna z meksykańskich  firm dostarczająca rozwiązania z zakresu automatycznej identyfikacji, w odpowiedzi na zapotrzebowanie i rosnący niepokój mieszkańców Meksyku, stworzyła system, który chroni dzieci przed porwaniem. 

System składa się z wszczepianego w ramię implantu zwierającego tag RFID oraz nadajnika GPS, który dziecko musi stale przy sobie nosić. W momencie porwania, dziecko ma nacisnąć przycisk na urządzeniu GPS, a informacja o lokalizacji porwanego przekazywana jest firmie Xega. W ten sposób można błyskawicznie zlokalizować dziecko. 

Koszt instalacji systemu wynosi 4 tysiące dolarów. Do tego dochodzi roczny abonament w wysokości 2 tysięcy dolarów. Dla meksykańskiej elity finansowej nie jest to wysoka cena za bezpieczeństwo dziecka. Chipy cieszą się tak dużym powodzeniem, że Xega planuje rozszerzyć działalność na Brazylię, Kolumbię i Wenezuelę. 

źródło: rfidnews.org

 

Zobacz również: