Sekcje
Narzędzia osobiste

Inwentaryzacja i ewidencja środków trwałych


Głównym celem wdrożenia systemu jest uzyskanie bieżącej i rzetelnej kontroli nad rzeczywistym stanem środków trwałych oraz jego zgodności z ewidencją.
 

Podstawowe założenia i funkcje systemu:

InwentaryzacjaŚrodki trwałe zostają oznakowane etykietami z kodem kreskowym odwzorowującym numer ewidencyjny. Podczas inwentaryzacji kody kreskowe z etykiet są łatwo i szybko odczytywane oraz zapisywane za pomocą przenośnego terminala.

Zebrane dane, po transmisji do zainstalowanego na komputerze PC programu Inwentaryzator, są porównywane z zaimportowaną bazą danych ewidencyjnych środków trwałych. Program umożliwia generowanie i wydruk Arkuszy Spisu z Natury,  raportów o charakterze pomocniczym  oraz wymaganych raportów użytkownika.

Jedną z najważniejszych zalet Inwentaryzatora jest możliwość integracji właściwie ze wszystkimi popularnymi programami finansowo-księgowymi i systemami zarządzania zawierającymi bazy danych ewidencyjnych środków trwałych.

Inwentaryzację można również wykonać przy wykorzystaniu technologii RFID – terminali przenośnych firmy Intermec. W przypadku wyboru tego rozwiązania oferujemy indywidualnie dobierane tagi radiowe.

Proponowany przez SKK system składa się ze współpracujących ze sobą urządzeń i oprogramowania:

  • Specjalizowana drukarka etykiet umożliwia wydruk  zaprojektowanych według potrzeb użytkownika  naklejek z kodem kreskowym. Drukuje nalepki odpowiednio dobrane do warunków użytkowania w trybie termotransferowym.
  • Etykiety samoprzylepne z kodem kreskowym przeznaczone do oznakowania środków trwałych mają wieloletnią trwałość, są odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych i chemicznych.
  • Kolektor danych  terminal z czytnikiem kodów kreskowych - umożliwia przeprowadzanie spisów z natury w dowolnym czasie, w odległych miejscach (możliwość przesłania zebranych danych na dowolnym nośniku lub przez Internet). Standardowo jest wyposażony w aplikację do przeprowadzania inwentaryzacji oraz oprogramowanie komunikacyjne. Współpracuje również z programem Inwentaryzator.
  • Program SKK Inwentaryzator to specjalistyczny program umożliwiający wydruk etykiet, odpowiednie przetworzenie danych zebranych przy użyciu terminala podczas inwentaryzacji oraz wygenerowanie raportów poinwentaryzacyjnych.

Case studies

Szybka i sprawna inwentaryzacja w Allegro więcej»
Uniwersytet Jagielloński usprawnia inwentaryzację więcej»
Efektywna inwentaryzacja w Przychodni Zdrowia Skawina więcej»