Automatyzacja logistyki w Kampol-Fruit Sp. z o.o.

Cele wdrożenia:

 • Modernizacja procesów logistycznych
 • Wprowadzenie kodów kreskowych do identyfikacji produktów i obsługi magazynowej
 • Zapewnienie zgodności z międzynarodowymi standardami w zakresie dystrybucji

Korzyści z wdrożenia: 

zajac
Szybsze przyjmowanie, znakowanie i wydawanie towarów
paleta_slonce
Mniej pracochłonna obsługa magazynu
lupa_proces
Kontrola łańcucha dostaw
ostrzezenie_spadek
Wyraźna redukcja błędów ludzkich
lupa_oko
Precyzyjna identyfikacja produktów
wykres_spadek
Obniżenie kosztów operacyjnych

Kampol-Fruit Sp. z o.o. należy do ścisłej czołówki polskich firm branży przetwórstwa owocowo-warzywnego. Firma powstała w 1992 roku. Centrala mieści się w Białej Rawskiej, a zakład produkcyjny w Nasielsku, niedaleko Grójca. Kolejny zakład połączony z nowoczesną sortownią, tłocznią i chłodnią powstał w Milejowie, koło Lublina. Kampol-Fruit specjalizuje się w produkcji mrożonek z lokalnych sezonowych owoców, warzyw, grzybów i ziół, a także koncentratów i przecierów owocowych oraz warzywnych. Obecnie roczna produkcja obejmuje ponad 80 tys. ton wyrobów.

SKK Smart szybko i bezbłędnie ewidencjuje wszystkie etapy obrotu towarowego. Od momentu przywiezienia przez rolników surowca, poprzez jego sortowanie, klasyfikację, wejście i wyjście z linii produkcyjnej, po umieszczenie gotowego produktu w mroźni i wydanie z magazynu. Poszczególne operacje na poziomach produkcji, magazynowania i dystrybucji odbywają się za pośrednictwem kodów kreskowych – przez zeskanowanie kodu z towaru za pomocą przenośnych terminali. Wcześniej przeprowadzano je wykorzystując dokumentację papierową, a informacje na niej zawarte były następnie wpisywane ręcznie do systemu informatycznego przedsiębiorstwa. Oprogramowanie SKK Smart jest wyposażone w moduł wymiany danych Web Transfer, który umożliwia komunikację pomiędzy terminalami a wewnętrznym systemem informatycznym firmy Kampol-Fruit – Symfonia. Dzięki temu, dane zeskanowane z terminali są automatycznie wysyłane drogą radiową do programu Symfonia. Podobnie jest realizowany proces odwrotny. Każda dyspozycja zlecona z poziomu systemu ERP jest wyświetlana na terminalach w magazynie.

Sebastian Woźniak

Główny Księgowy w Kampol-Fruit
Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwiązania wdrożonego przez SKK. Przebieg znakowania, znakowania i wydawania towarów jest obecnie znacznie szybszy. Dzięki systemowi poprawiła się praca magazynu. Redukcja błędów w trakcie wydawania i pobierania towarów jest bardzo wyraźna. System działa sprawnie, nie zawiesza się. Pracownicy magazynu pozytywnie przyjęli nowe rozwiązanie.

Wszystkie towary na każdym z etapów są oznakowane specjalistycznymi etykietami zawierającymi kody kreskowe. W ramach dostarczonego rozwiązania, Kampol-Fruit może drukować tabliczki lokalizacyjne, wskazujące miejsce składowania w magazynie oraz etykiety logistyczne, które identyfikują poszczególne produkty. Etykiety te wykorzystują międzynarodowy standard GS1. Na tej podstawie można prześledzić cały łańcuch dostaw od momentu wejścia surowca do magazynu aż do momentu jego zakupu przez klienta (tzw. traceability). Ma to szczególne znaczenie w branży spożywczej i jest regulowane odpowiednimi przepisami. Gdyby się zdarzyło, że któraś z partii produkcyjnej jest wadliwa, to dzięki wdrożeniu można łatwo i szybko do niej dotrzeć, a dostawca jest w stanie równie szybko zareagować np. wycofując całą partię z rynku.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Automatyzacja procesu dostaw butli w Gaspol S.A.

System realizacji dostaw butli gazowych w Gaspolu jest teraz w pełni zautomatyzowany. Zamówienia od klientów są wprowadzane do programu Axapta, przekształcane na zlecenia, a następnie automatycznie rozdzielane do kierowców (sprzedawców) i wysyłane do ich mobilnych terminali. System mobilny SKK pozwala na otrzymywanie zamówień i pełną rejestrację sprzedaży na poziomie terminali. Każdy mobilny terminal wyposażony jest w czytnik kodów kreskowych i moduł telefonii komórkowej.
Czytaj dalej

Ewidencja towarów „w ruchu” w Dailyfruits

Dla Dailyfruits firma SKK zaprojektowała specjalny system ewidencyjny do kontroli wydawania i przyjmowania towarów znajdujących się w stałym ruchu, czyli takich, które na bieżąco wychodzą z firmy i wracają do niej. Są więc szczególnie narażone na zaginięcie.
Czytaj dalej

Niezawodny system wydruku w Adamed Pharma S.A.

Nowe rozwiązanie objęło dwa zakłady produkcyjne – w Pabianicach i w Ksawerowie i łącznie kilkanaście stanowisk. Składa się z ono z serwera centralnego, stanowisk roboczych i stanowisk wydruku. Na serwerze znajdują się baza danych oraz oprogramowanie Nice Label LMS. Stanowiska robocze stanowią komputery, na których projektuje się etykiety oraz definiuje dane do ich wydruku.
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków  Napisz email

  Skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej

  Zadzwoń

  Skontaktuj się z nami telefonicznie

  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji