Automatyzacja procesu dostaw butli w Gaspol S.A.

Cele wdrożenia:

 • Przyśpieszenie i usprawnienie dostaw butli z gazem
 • Zwiększenie efektywności pracy przedstawicieli terenowych

Korzyści z wdrożenia: 

lupa_proces
Większa kontrola nad całym procesem dystrybucji
glowa_sciezki
Lepsza organizacja pracy handlowców
zajac
Możliwość szybkiej reakcji na potrzeby klientów

Gaspol S.A. jest ogólnopolskim dostawcą rozwiązań energetycznych wykorzystujących gaz płynny, ziemny, sieciowy, a także energię elektryczną i odnawialną, w tym słoneczną i geotermalną. Ważną częścią oferty Gaspolu są butle z gazem płynnym, przeznaczone zarówno dla domu, jak i dla firm. Obecnie z gazu w butlach korzysta 4,7 milionów gospodarstw domowych w Polsce. Butle z gazem płynnym są też powszechnie stosowane w wielu przedsiębiorstwach. Dla biznesu Gaspol oferuje specjalistyczne butle przemysłowe, zawierające czysty propan i propan-butan.

Gaspol dysponuje rozbudowaną siecią dystrybucji, obejmującą cały kraj. Priorytetem dla spółki jest zapewnienie szybkich i terminowych dostaw produktów do każdej lokalizacji. Butle z gazem Gaspolu można kupić w całej Polsce, bez konieczności wychodzenia z domu czy biura. Wystarczy złożyć zamówienie przez telefon lub drogą elektroniczną, a produkt zostanie dostarczony przez jednego z terenowych sprzedawców bezpośrednio do klienta. Aby maksymalnie przyspieszyć i usprawnić proces dostaw butli z gazem, Gaspol zdecydował się na wdrożenie systemu mobilnego firmy SKK. Rozwiązanie składa się z:

 • oprogramowania pracującego na terminalach mobilnych (komputerach mobilnych)
 • oprogramowania komunikacyjnego zainstalowanego na serwerze zapewniającego wymianę danych pomiędzy terminalami a systemem informatycznym Gaspol (Microsoft Dynamics AX)
 • przenośnych drukarek fiskalnych.

System realizacji dostaw butli gazowych w Gaspolu jest teraz w pełni zautomatyzowany. Zamówienia od klientów są wprowadzane do programu Axapta, przekształcane na zlecenia, a następnie automatycznie rozdzielane do kierowców (sprzedawców) i wysyłane do ich mobilnych terminali. System mobilny SKK pozwala na otrzymywanie zamówień i pełną rejestrację sprzedaży na poziomie terminali. Każdy mobilny terminal wyposażony jest w czytnik kodów kreskowych i moduł telefonii komórkowej.

Marek Rudnik

Kierownik sprzedaży działu butli, Gaspol
To bardzo dobre rozwiązanie wspomagające pracę działu sprzedaży w wielu różnych obszarach. Dzięki systemowi mamy większą kontrolę nad zapasami, dostawami gazu, realizacją zleceń i całym procesem dystrybucji. Nasi sprzedawcy mają aktualną informację o cenach i stanach magazynowych klientów. Wszystkie informacje są błyskawicznie aktualizowane, a pełne dane dotyczące wielkości i struktury sprzedaży są w każdej chwili dostępne on-line, co stanowi dodatkowe wsparcie dla rozliczeń finansowych. Jesteśmy zadowoleni z systemu, który nie tylko wspiera kierowców w codziennej pracy, ale także pomaga nam wdrażać projekt szybkich dostaw butli z gazem dla klientów z różnych, nawet najbardziej odległych zakątków kraju.

Transmisja danych odbywa się przez sieć GSM, co pozwala na komunikację z dowolnego miejsca w Polsce. Każdy sprzedawca posiada mobilny terminal i drukarkę fiskalną, na których są wystawiane i drukowane paragony i faktury oraz dokumenty wydania towaru. Rozwiązanie jest połączone z nawigacją satelitarną i korzysta z Automapy. Dzięki temu podpowiada kierowcy do którego klienta dojechać i wskazuje optymalną drogę. Wszystkie dane dokumentujące realizację zleceń i sprzedaż spływają w czasie rzeczywistym z powrotem z terminali do wewnętrznego systemu ERP Axapta, z którego korzysta firma Gaspol.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Sprawne zarządzanie terminalami w Thule

Automatyczne aplikatory etykiet od SKK są w pełni zintegrowane z systemami pracującymi wewnątrz firmy, sterownikiem zarządzającym linią produkcyjną oraz oprogramowaniem ERP. Cały proces wytwarzania i naklejania etykiet jest ściśle zsynchronizowany z przebiegiem etapów produkcji.
Czytaj dalej

Mobilny system kontroli dostaw w Gordon Sp. z o.o.

W terminale wraz z aplikacją zostało wyposażonych 60 kierowców, którzy pobierają poprzez sieć WiFi dokumenty transportowe z adresami docelowymi dla poszczególnych paczek. Odczyt oraz weryfikacja paczek realizowana jest w miejscu docelowym podczas przekazywania zamówionego towaru.
Czytaj dalej

Ewidencja towarów „w ruchu” w Dailyfruits

Dla Dailyfruits firma SKK zaprojektowała specjalny system ewidencyjny do kontroli wydawania i przyjmowania towarów znajdujących się w stałym ruchu, czyli takich, które na bieżąco wychodzą z firmy i wracają do niej. Są więc szczególnie narażone na zaginięcie.
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków  Napisz email

  Skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej

  Zadzwoń

  Skontaktuj się z nami telefonicznie

  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji