Bezbłędna identyfikacja w Alior Bank

Cele wdrożenia:

 • Usprawnienie obiegu dokumentów bankowych
 • Jednoznaczna identyfikacja i szybki odczyt dokumentów

Korzyści z wdrożenia:

reka_pstryk
Bezbłędna rejestracja dokumentów papierowych
lupa_oko
Odczyt kodów z dokumentów, nawet źle wydrukowanych czy uszkodzonych
serwer
Sprawna weryfikacja i archiwizacja danych w bazach banku
pieniadze
Minimalizacja kosztów obsługi dokumentacji papierowej

Banki, podobnie jak inne instytucje finansowe, codziennie przetwarzają ogromne ilości dokumentów. W przypadku banków szczególnie ważne jest bezpieczeństwo danych i informacji powierzanych im przez klientów oraz ich odpowiednie archiwizowanie. Alior Bank, dbając o wyjątkowy standard usług oraz najwyższą jakość obsługi klientów, stosuje w swoich oddziałach innowacyjne rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest wykorzystanie dostarczonych przez krakowską firmę SKK S.A. czytników kodów kreskowych służących do identyfikacji dokumentów. Decyzja Alior Banku o wyborze SKK do przygotowania tego wdrożenia wynikała z wysokiej oceny wiarygodności i doświadczenia krakowskiej firmy.

Alior Bank precyzyjnie określił swoje oczekiwania. Urządzenia musiały spełniać wysokie standardy, z których najważniejszymi były funkcjonalność i wygląd. Wymagania dotyczyły m.in. następujących parametrów: gwarancja obejmująca okres 36 miesięcy, naprawa (wymiana) urządzenia w ciągu 48 godzin od otrzymania zgłoszenia serwisowego w dowolnym miejscu w Polsce, możliwość pracy automatycznej bez ręcznego wyzwalania, interfejs komunikacyjny USB, zgodność z normami CE i udostępnienie czytników do testów. Po wykonaniu analizy rynku i przeprowadzonych testach, wybrano czytnik Honeywell 3800g. Ocenie poddano m.in. skuteczność odczytu kodów, odczyt kodów słabej jakości, szybkość i odległość odczytu.

Czytnik Honeywell 3800g to najlepsze urządzenie w swojej klasie. Jego zalety to przede wszystkim trwałość, ergonomia oraz komunikacja. Co więcej – czytnik pozwala na odczyt wielu różnych kodów, nawet tych uszkodzonych lub źle wydrukowanych. Jest niezawodny i gwarantuje bezbłędny odczyt. Ponadto urządzenie jest małe i lekkie, co zapewnia komfort i wydajność pracy. Dodatkowo czytnik Honeywell 3800g (diodowy) nie ma wbudowanych ruchomych elementów służących do odczytu, w przeciwieństwie do czytników laserowych, co sprawia, że jest znacznie odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy.

Mikołaj Białota

Specjalista IT z Zespołu Platform Sprzętowych w Departamencie Rozwoju Systemów i Aplikacji w Alior Banku
Współpraca z firmą SKK S.A. przebiega wzorcowo. Nie ma opóźnień w dostawach do placówek na terenie całego kraju, mimo że zdarzają się zlecenia dostaw o bardzo krótkim terminie realizacji (48 godzin). Awaryjność sprzętu jest niezwykle niska – posiadamy w tej chwili ponad 1500 czytników Honeywell 3800g, a dotychczas zarejestrowaliśmy 7 awarii. Każde ze zgłoszeń serwisowych zostało przyjęte, a usterka wyeliminowana w ciągu 48 godzin w miejscu zainstalowania sprzętu (sieć ponad 130 oddziałów w całej Polsce).

W ramach współpracy SKK dostarczyła do Alior Banku czytniki z wydłużonym okresem gwarancyjnym (60 miesięcy) i usługami serwisowymi.

Największą korzyścią dla Alior Banku – dzięki zastosowaniu czytników, jest możliwość szybkiej i precyzyjnej rejestracji dokumentów papierowych. Dokumenty te przetwarzane są do wersji elektronicznej, identyfikowanej za pomocą kodu kreskowego i udostępnionej w systemach banku. Takie założenie pozwoliło ograniczyć ilość wydruków i kopii, powodując tym samym oszczędności finansowe.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne case studies

Modernizacja obsługi magazynu i produkcji w PZ HTL S.A.

Cała przestrzeń składowania została podzielona na lokalizacje magazynowe, które za pomocą aplikacji Nice Label służącej do wydruku etykiet, zostały odpowiednio oznakowane. Równolegle etykietami oznakowano stan archiwalny magazynu. Teraz wiadomo, gdzie dokładnie dana partia elementów się znajduje. W dalszym etapie dostarczono urządzenia oraz pozostałe aplikacje do obsługi operacji magazynowych i produkcyjnych.
Czytaj dalej

Niezawodny system wydruku w Adamed Pharma S.A.

Nowe rozwiązanie objęło dwa zakłady produkcyjne – w Pabianicach i w Ksawerowie i łącznie kilkanaście stanowisk. Składa się z ono z serwera centralnego, stanowisk roboczych i stanowisk wydruku. Na serwerze znajdują się baza danych oraz oprogramowanie Nice Label LMS. Stanowiska robocze stanowią komputery, na których projektuje się etykiety oraz definiuje dane do ich wydruku.
Czytaj dalej

RFID modernizuje produkcję w Hilding Anders Polska Sp. z o.o.

Pierwsze z nich to nowoczesna technologia produkcyjna wykorzystująca system automatycznej identyfikacji oparty o kody kreskowe oraz o tagi radiowe, pracujące w paśmie UHF. Połączenie obu tych technologii w jednym rozwiązaniu sterowania procesem produkcyjnym jest pionierskim pomysłem dla tego rodzaju zakładów przemysłowych.
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków  Napisz email

  Skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej

  Zadzwoń

  Skontaktuj się z nami telefonicznie

  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji