Bezbłędna identyfikacja w Alior Bank

Cele wdrożenia:

  • Usprawnienie obiegu dokumentów bankowych
  • Jednoznaczna identyfikacja i szybki odczyt dokumentów

Korzyści z wdrożenia:

reka_pstryk
Bezbłędna rejestracja dokumentów papierowych
lupa_oko
Odczyt kodów z dokumentów, nawet źle wydrukowanych czy uszkodzonych
serwer
Sprawna weryfikacja i archiwizacja danych w bazach banku
pieniadze
Minimalizacja kosztów obsługi dokumentacji papierowej

Banki, podobnie jak inne instytucje finansowe, codziennie przetwarzają ogromne ilości dokumentów. W przypadku banków szczególnie ważne jest bezpieczeństwo danych i informacji powierzanych im przez klientów oraz ich odpowiednie archiwizowanie. Alior Bank, dbając o wyjątkowy standard usług oraz najwyższą jakość obsługi klientów, stosuje w swoich oddziałach innowacyjne rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest wykorzystanie dostarczonych przez krakowską firmę SKK S.A. czytników kodów kreskowych służących do identyfikacji dokumentów. Decyzja Alior Banku o wyborze SKK do przygotowania tego wdrożenia wynikała z wysokiej oceny wiarygodności i doświadczenia krakowskiej firmy.

Alior Bank precyzyjnie określił swoje oczekiwania. Urządzenia musiały spełniać wysokie standardy, z których najważniejszymi były funkcjonalność i wygląd. Wymagania dotyczyły m.in. następujących parametrów: gwarancja obejmująca okres 36 miesięcy, naprawa (wymiana) urządzenia w ciągu 48 godzin od otrzymania zgłoszenia serwisowego w dowolnym miejscu w Polsce, możliwość pracy automatycznej bez ręcznego wyzwalania, interfejs komunikacyjny USB, zgodność z normami CE i udostępnienie czytników do testów. Po wykonaniu analizy rynku i przeprowadzonych testach, wybrano czytnik Honeywell 3800g. Ocenie poddano m.in. skuteczność odczytu kodów, odczyt kodów słabej jakości, szybkość i odległość odczytu. Czytnik Honeywell 3800g to najlepsze urządzenie w swojej klasie. Jego zalety to przede wszystkim trwałość, ergonomia oraz komunikacja. Co więcej – czytnik pozwala na odczyt wielu różnych kodów, nawet tych uszkodzonych lub źle wydrukowanych. Jest niezawodny i gwarantuje bezbłędny odczyt. Ponadto urządzenie jest małe i lekkie, co zapewnia komfort i wydajność pracy. Dodatkowo czytnik Honeywell 3800g (diodowy) nie ma wbudowanych ruchomych elementów służących do odczytu, w przeciwieństwie do czytników laserowych, co sprawia, że jest znacznie odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy. W ramach współpracy SKK dostarczyła do Alior Banku czytniki z wydłużonym okresem gwarancyjnym (60 miesięcy) i usługami serwisowymi. Największą korzyścią dla Alior Banku – dzięki zastosowaniu czytników, jest możliwość szybkiej i precyzyjnej rejestracji dokumentów papierowych. Dokumenty te przetwarzane są do wersji elektronicznej, identyfikowanej za pomocą kodu kreskowego i udostępnionej w systemach banku. Takie założenie pozwoliło ograniczyć ilość wydruków i kopii, powodując tym samym oszczędności finansowe.

Mikołaj Białota

Specjalista IT z Zespołu Platform Sprzętowych w Departamencie Rozwoju Systemów i Aplikacji w Alior Banku
Współpraca z firmą SKK S.A. przebiega wzorcowo. Nie ma opóźnień w dostawach do placówek na terenie całego kraju, mimo że zdarzają się zlecenia dostaw o bardzo krótkim terminie realizacji (48 godzin). Awaryjność sprzętu jest niezwykle niska – posiadamy w tej chwili ponad 1500 czytników Honeywell 3800g, a dotychczas zarejestrowaliśmy 7 awarii. Każde ze zgłoszeń serwisowych zostało przyjęte, a usterka wyeliminowana w ciągu 48 godzin w miejscu zainstalowania sprzętu (sieć ponad 130 oddziałów w całej Polsce).

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Efektywne zarządzanie magazynem w Anton Röhr Logistyka Sp. z o.o.

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie magazynu Anton Röhr Logistyka zdecydowała się na wprowadzenie udoskonaleń. W tym celu firma zwróciła się do SKK S.A. z zadaniem wdrożenia sieci bezprzewodowej, wprowadzenia automatycznej identyfikacji produktów i funkcjonalnej organizacji przestrzeni magazynu.
Czytaj dalej

Efektywne znakowanie w Akzo Nobel Sp. z o.o.

W roku 2017 Akzo Nobel zdecydowała się na udoskonalenie części procesu produkcyjnego, jakim jest znakowanie wyrobów. Firma potrzebowała systemu znakowania do jednoczesnego naklejania dwóch etykiet na etykietę bazową.
Czytaj dalej

Ewidencja towarów „w ruchu” w Dailyfruits

Dla Dailyfruits firma SKK zaprojektowała specjalny system ewidencyjny do kontroli wydawania i przyjmowania towarów znajdujących się w stałym ruchu, czyli takich, które na bieżąco wychodzą z firmy i wracają do niej. Są więc szczególnie narażone na zaginięcie. Rozwiązanie SKK składa się z dwóch elementów: terminala skanującego wszystkie operacje przyjścia i wyjścia skrzynek oraz etykiet z kodem kreskowym 2D, naklejanych na opakowania zwrotne.
Czytaj dalej

W czym możemy Ci pomóc?

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00
zapytanie@skkglobal.com

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji