Efektywne zarządzanie magazynem w Anton Röhr Logistyka Sp. z o.o.

Cele wdrożenia:

 • Usprawnienie operacji magazynowych
 • Budowa sieci bezprzewodowej

Korzyści z wdrożenia: 

tarcza
Niezawodność i bezpieczeństwo sieci
lupa_oko
Sprawna identyfikacja produktów
zajac
Szybszy proces kompletacji towarów
paleta_slonce
Profesjonalne oznakowanie lokalizacji magazynowych
ostrzezenie_spadek
Minimalizacja błędów
zebatka_strzalki-gora
Wzrost wydajności pracy

Anton Röhr Logistyka Sp. z o.o. to działająca w Mosinie pod Poznaniem od 2000 roku jedna ze spółek należących do Anton Röhr Logistic Group pochodzącej z Niemiec. Polska spółka specjalizuje się w logistyce magazynowej oraz logistyce nowych mebli. Codziennie firma obsługuje transport ok. 80 przyjeżdżających i tyle samo odjeżdżających ciężarówek. Obecnie zatrudnia blisko 150 pracowników.

Zanim produkowane w Polsce i krajach sąsiednich meble trafią do odbiorców w Niemczech, są przewożone do kompleksu magazynów w Mosinie. Tam odbywa się proces kompletacji towarów zgodny ze złożonymi przez kontrahentów zamówieniami.

Wskutek rozbudowy powierzchni magazynowej dotychczasowe rozwiązanie w zakresie operacji magazynowych okazało się nieefektywne. Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie magazynu Anton Röhr Logistyka zdecydowała się na wprowadzenie udoskonaleń. W tym celu firma zwróciła się do SKK S.A. z zadaniem wdrożenia sieci bezprzewodowej, wprowadzenia automatycznej identyfikacji produktów i funkcjonalnej organizacji przestrzeni magazynu.

 

Lech Rosochowicz

Administrator Systemu IT, Anton Röhr Logistyka Sp. z o.o.
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą SKK. Jej pracownicy to wysokiej klasy specjaliści, błyskawicznie reagujący na nasze potrzeby podczas wdrożenia. Teraz kompletacja w magazynie jest przeprowadzana szybko i precyzyjnie. Co więcej – rozwiązanie umożliwia jego rozbudowę oraz wprowadzenie komunikacji głosowej w przyszłości.

SKK zaproponowała zastosowanie sieci radiowej Cisco, terminali Honeywell oraz tabliczek lokalizacyjnych. Sieć radiowa oparta na punktach dostępowych i kontrolerze pozwala sterować całą siecią i szybko reagować na zmieniające się środowisko i okoliczności poprzez zmianę parametrów jej działania. To inteligentne zarządzanie w znaczy sposób odciąża administratorów.

Budowę sieci bezprzewodowej w magazynie Anton Röhr Logistyka poprzedziły pomiary propagacji fal. Specjaliści SKK zidentyfikowali źródła zakłóceń w zakresie częstotliwości wykorzystywanych przez WLAN oraz obszary, w których występowało silne tłumienie i rozproszenie sygnału radiowego. Profesjonalne pomiary pozwoliły na precyzyjne +zaprojektowanie sieci. Następnie specjaliści SKK dokonali instalacji i konfiguracji urządzeń pracujących w obrębie systemu.

W celu uporządkowania miejsc czy pozycji w magazynie zastosowano tabliczki lokalizacyjne. Zamontowane w podłodze specjalne, metalowe tabliczki stanowią bardzo trwałe rozwiązanie. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, w tym zarysowania, do których mogłoby dochodzić np. podczas wsuwania palet pod regał czy przejeżdżania wózkiem widłowym. Za pomocą tabliczek lokalizacyjnych oznaczono prawie 5 tysięcy miejsc paletowych.

Wdrożone przez SKK rozwiązanie dla firmy Anton Röhr Logistyka oznacza dużą mobilność – pracownicy mają ciągły dostęp do sieci w każdym punkcie znajdującym się na terenie magazynu. Zainstalowana sieć bezprzewodowa z najwyższej jakości sprzętem gwarantuje niezawodność. Wszystkie operacje magazynowe odbywają się płynnie, nie ma przestojów, a to oznacza oszczędność czasu i większą efektywność pracy. Warto zaznaczyć, że zaimplementowany typ sieci jest bezpieczny i wszelkie informacje dotyczące działalności firmy nie wydostają się na zewnątrz.

Dzięki wyposażeniu pracowników w markowe terminale bezprzewodowe identyfikacja towarów w procesie kompletacji czy innych operacji przebiega znacznie efektywniej. Jest to możliwe również w wyniku fachowo zbudowanej i sprawnie działającej sieci radiowej. Z kolei uporządkowanie przestrzeni magazynu za sprawą specjalistycznego oznakowania bardzo ułatwia wykonywanie wszelkich czynności, które teraz przebiegają dużo szybciej i nie powodują pomyłek. W ramach współpracy SKK przeprowadziła odpowiednie szkolenie dla pracowników oraz zapewniła opiekę serwisowo-gwarancyjną.

 

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne case studies

Łączność radiowa w magazynach Grupy PSB S.A.

Zgodnie z założeniem, sieć radiowa objęła zasięgiem wszystkie budynki magazynowe, w tym budynek magazynu wysokiego składowania oraz obszar zewnętrzny pomiędzy budynkami, tj. drogi przejazdowe i zewnętrzny plac magazynowy.
Czytaj dalej

Sprawne zarządzanie produkcją i magazynem w P.P.H.U. POLIPACK S.J.

Nowy system obsługuje przyjęcia, wydania, inwentaryzację, zarządza przestrzenią magazynową oraz rejestruje zużycie surowców w poszczególnych partiach półproduktu i wyrobu gotowego. Wszystkie te operacje realizowane są pod kątem genealogii produktu (moduł traceability), dzięki w dowolnej chwili można prześledzić pełen proces produkcyjny – od momentu przyjęcia surowca do chwili wysyłki finalnego wyrobu do klienta.
Czytaj dalej

Komunikacja wysokiej jakości w Ceramika Paradyż sp. z o.o.

Zaimplementowany standard 802.11 ac sieci bezprzewodowej zapewnia bardzo duże prędkości transmisji, a jego najnowsze funkcjonalności skutkują wydajną i bezawaryjną pracą urządzeń. Z kolei wbudowany w punkty dostępowe analizator widma powoduje samoczynną ich reakcję na zmieniające się warunki środowiskowe. Wdrożona w trzech zakładach, nowoczesna sieć zapewnia większe bezpieczeństwo i generalnie jej lepszą jakość.
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków  Napisz email

  Skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej

  Zadzwoń

  Skontaktuj się z nami telefonicznie

  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji