Efektywne zarządzanie magazynem w Anton Röhr Logistyka Sp. z o.o.

Cele wdrożenia:

  • Usprawnienie operacji magazynowych
  • Budowa sieci bezprzewodowej

Korzyści z wdrożenia: 

tarcza
Niezawodność i bezpieczeństwo sieci
lupa_oko
Sprawna identyfikacja produktów
zajac
Szybszy proces kompletacji towarów
paleta_slonce
Profesjonalne oznakowanie lokalizacji magazynowych
ostrzezenie_spadek
Minimalizacja błędów
zebatka_strzalki-gora
Wzrost wydajności pracy

Anton Röhr Logistyka Sp. z o.o. to działająca w Mosinie pod Poznaniem od 2000 roku jedna ze spółek należących do Anton Röhr Logistic Group pochodzącej z Niemiec. Polska spółka specjalizuje się w logistyce magazynowej oraz logistyce nowych mebli. Codziennie firma obsługuje transport ok. 80 przyjeżdżających i tyle samo odjeżdżających ciężarówek. Obecnie zatrudnia blisko 150 pracowników.

Zanim produkowane w Polsce i krajach sąsiednich meble trafią do odbiorców w Niemczech, są przewożone do kompleksu magazynów w Mosinie. Tam odbywa się proces kompletacji towarów zgodny ze złożonymi przez kontrahentów zamówieniami.
Wskutek rozbudowy powierzchni magazynowej dotychczasowe rozwiązanie w zakresie operacji magazynowych okazało się nieefektywne. Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie magazynu Anton Röhr Logistyka zdecydowała się na wprowadzenie udoskonaleń. W tym celu firma zwróciła się do SKK S.A. z zadaniem wdrożenia sieci bezprzewodowej, wprowadzenia automatycznej identyfikacji produktów i funkcjonalnej organizacji przestrzeni magazynu.

 

Lech Rosochowicz

Administrator Systemu IT
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą SKK. Jej pracownicy to wysokiej klasy specjaliści, błyskawicznie reagujący na nasze potrzeby podczas wdrożenia. Teraz kompletacja w magazynie jest przeprowadzana szybko i precyzyjnie. Co więcej – rozwiązanie umożliwia jego rozbudowę oraz wprowadzenie komunikacji głosowej w przyszłości.

SKK zaproponowała zastosowanie sieci radiowej Cisco, terminali Honeywell oraz tabliczek lokalizacyjnych. Sieć radiowa oparta na punktach dostępowych i kontrolerze pozwala sterować całą siecią i szybko reagować na zmieniające się środowisko i okoliczności poprzez zmianę parametrów jej działania. To inteligentne zarządzanie w znaczy sposób odciąża administratorów.

Budowę sieci bezprzewodowej w magazynie Anton Röhr Logistyka poprzedziły pomiary propagacji fal. Specjaliści SKK zidentyfikowali źródła zakłóceń w zakresie częstotliwości wykorzystywanych przez WLAN oraz obszary, w których występowało silne tłumienie i rozproszenie sygnału radiowego. Profesjonalne pomiary pozwoliły na precyzyjne +zaprojektowanie sieci. Następnie specjaliści SKK dokonali instalacji i konfiguracji urządzeń pracujących w obrębie systemu.

W celu uporządkowania miejsc czy pozycji w magazynie zastosowano tabliczki lokalizacyjne. Zamontowane w podłodze specjalne, metalowe tabliczki stanowią bardzo trwałe rozwiązanie. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, w tym zarysowania, do których mogłoby dochodzić np. podczas wsuwania palet pod regał czy przejeżdżania wózkiem widłowym. Za pomocą tabliczek lokalizacyjnych oznaczono prawie 5 tysięcy miejsc paletowych.

Wdrożone przez SKK rozwiązanie dla firmy Anton Röhr Logistyka oznacza dużą mobilność – pracownicy mają ciągły dostęp do sieci w każdym punkcie znajdującym się na terenie magazynu. Zainstalowana sieć bezprzewodowa z najwyższej jakości sprzętem gwarantuje niezawodność. Wszystkie operacje magazynowe odbywają się płynnie, nie ma przestojów, a to oznacza oszczędność czasu i większą efektywność pracy. Warto zaznaczyć, że zaimplementowany typ sieci jest bezpieczny i wszelkie informacje dotyczące działalności firmy nie wydostają się na zewnątrz.

Dzięki wyposażeniu pracowników w markowe terminale bezprzewodowe identyfikacja towarów w procesie kompletacji czy innych operacji przebiega znacznie efektywniej. Jest to możliwe również w wyniku fachowo zbudowanej i sprawnie działającej sieci radiowej. Z kolei uporządkowanie przestrzeni magazynu za sprawą specjalistycznego oznakowania bardzo ułatwia wykonywanie wszelkich czynności, które teraz przebiegają dużo szybciej i nie powodują pomyłek. W ramach współpracy SKK przeprowadziła odpowiednie szkolenie dla pracowników oraz zapewniła opiekę serwisowo-gwarancyjną.

 

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne case studies

Łączność radiowa w magazynach Grupy PSB S.A.

W celu usprawnienia obsługi magazynowej zarząd spółki zdecydował się na wdrożenie nowych rozwiązań, tj. systemu informatycznego, sprzętu do znakowania kodami i odczytu kodów kreskowych oraz dobrej komunikacji. Firma poszukiwała partnera, który nie tylko dostarczy urządzenia radiowe, ale przede wszystkim zaprojektuje sieć, zaimplementuje rozwiązanie, dostarczy wszystkie inne urządzenia oraz przeprowadzi testy i będzie świadczyć usługi wsparcia technicznego po wdrożeniu. Przed przystąpieniem do budowy sieci specjaliści z SKK wykonali pomiary propagacji fal.
Czytaj dalej

Sprawne zarządzanie produkcją i magazynem w P.P.H.U. POLIPACK S.J.

P.P.H.U Polipack S.J. to przedsiębiorstwo produkcyjne założone w 1992 roku w Gościcinie, w woj. pomorskim. Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości opakowań z tworzyw sztucznych: polipropylenu, polistyrenu, polietylenu i PET, mających zastosowanie do wyrobów kosmetycznych, leków i suplementów diety, jak również do artykułów tytoniowych i spożywczych. Nowoczesny park maszynowy umożliwia firmie realizację złożonych projektów. Opakowania wykonywane są zarówno według wzorów własnych, jaki i indywidualnych zamówień klienta. Potwierdzeniem wysokiej jakości opakowań oraz stosowanych przez firmę standardów są posiadane certyfikaty. Są to: Atesty Narodowego Instytutu Leków; Certyfikat Systemu Jakości ISO 9001:2015, Certyfikat Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2015, Certyfikat ISO 15378:2015 Bezpośrednie materiały opakowaniowe produktów leczniczych – Wymagania szczególne dotyczące zastosowania ISO 9001:2008 z uwzględnieniem Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP); Certyfikat BRC Global Standard for Packaging and Packaging Materials. Polipack konsekwentnie realizuje wizję swojego rozwoju wyrażającą się w haśle: Opakowanie współtworzy produkt.
Czytaj dalej

Komunikacja wysokiej jakości w Ceramika Paradyż sp. z o.o.

Zaimplementowany standard 802.11 ac sieci bezprzewodowej zapewnia bardzo duże prędkości transmisji, a jego najnowsze funkcjonalności skutkują wydajną i bezawaryjną pracą urządzeń. Z kolei wbudowany w punkty dostępowe analizator widma powoduje samoczynną ich reakcję na zmieniające się warunki środowiskowe. Wdrożona w trzech zakładach, nowoczesna sieć zapewnia większe bezpieczeństwo i generalnie jej lepszą jakość.
Czytaj dalej

W czym możemy Ci pomóc?

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00
zapytanie@skkglobal.com

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji