Ewidencja towarów „w ruchu” w Dailyfruits
Cele wdrożenia:
- Usprawnienie zarządzania łańcuchem dostaw i odbiorów
- Zwiększenie kontroli nad obrotem towarowym
Korzyści z wdrożenia:
Firma Dailyfruits powstała w 2010 roku. Od początku działalności spółka dostarcza świeże i sezonowe owoce wyłącznie dla biur. Dziś Dailyfruits obsługuje już blisko 1000 firm w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Bydgoszczy, Toruniu i Gdańsku. Trzon oferty stanowią skrzyneczki z jabłkami, bananami i owocami sezonowymi, w zależności od pory roku są to: pomarańcze, mandarynki, kiwi, gruszki, śliwki, winogrona, brzoskwinie, nektarynki, truskawki, czereśnie, arbuzy i wiele innych. Świeże, sezonowe owoce firma kupuje od polskich rolników, w tym ze znanych rejonów sadowniczych – okolic Warki, Grójca, Sandomierza. Magazyny i samochody Dailyfruits są przystosowane do przechowania i transportu żywności. Firma dynamicznie się rozwija i stale wzbogaca ofertę o dostawy świeżych, krojonych warzyw, bakalii, 100% soków.
Każdego dnia z siedziby Dailyfruits w Warszawie i Krakowie wyjeżdżają samochody z dostawą owoców i warzyw. Kierowcy pobierają z magazynu skrzynki wypełnione świeżym towarem i rozwożą do klientów. Opakowania są wymienne. Oznacza to, że przedstawiciel Dailyfruits rano zostawia w biurze skrzynkę z owocami i warzywami, a wieczorem lub przy następnej dostawie odbiera ją pustą. Owoce i warzywa dostarczane są w eleganckich opakowaniach, dzięki czemu mogą być z powodzeniem eksponowane w recepcji, czy sali konferencyjnej. Dailyfruits dużą wagę przykłada do ich wyglądu. Drewniane, ozdobne skrzynki i gustowne kosze konferencyjne oznaczone logotypem firmy to spory wydatek. Każde zagubione opakowanie oznacza więc wymierne straty.
Bartosz Krudysz
Dla Dailyfruits firma SKK zaprojektowała specjalny system ewidencyjny do kontroli wydawania i przyjmowania towarów znajdujących się w stałym ruchu, czyli takich, które na bieżąco wychodzą z firmy i wracają do niej. Są więc szczególnie narażone na zaginięcie. Rozwiązanie SKK składa się z dwóch elementów: terminala skanującego wszystkie operacje przyjścia i wyjścia skrzynek oraz etykiet z kodem kreskowym 2D, naklejanych na opakowania zwrotne. Etykiety musiały być nie tylko odporne na zniszczenia, ale i estetycznie wykonane, spełniające wysokie wymagania Dailyfruits odnośnie wyglądu. Na start SKK dostarczyła 7 tysięcy etykiet z kodami kreskowymi. Wraz z rosnącymi potrzebami firmy etykiety będą na bieżąco dodrukowywane.
Obecnie codziennie rano kierowcy DailyFruits zabierają skrzynki z magazynu. Pracownik magazynu skanuje kody kreskowe zbliżając mobilny terminal do etykiety. Dane są szybko i automatycznie rejestrowane w centralnej bazie danych opakowań zwrotnych. Wieczorem odbywa się proces odwrotny. Pracownik magazynu skanuje wracające skrzynki, a system rejestruje ich zwrot w bazie. Dzięki temu, Dailyfruits ma na bieżąco informacje na temat statusu wszystkich skrzynek w jednym miejscu. Firma dokładnie wie, w jakiej firmie znajdują się wszystkie skrzynki w danej chwili i od jakiego czasu.
Pobierz case study w PDF
Poznaj podobne case studies
Efektywne zarządzanie magazynem w Anton Röhr Logistyka Sp. z o.o.
Automatyzacja procesu dostaw butli w Gaspol S.A.
Sprawne zarządzanie terminalami w Thule
Wypełnij formularz
Napisz email
Skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej
Zadzwoń
Skontaktuj się z nami telefonicznie