GS1, WMS i sieć radiowa w Ceramika Color Sp. o.o.

Cele wdrożenia:

 • Wprowadzenie standardu znakowania zgodnego z GS1
 • Automatyzacja znakowania
 • Spełnienie wymogów współpracy z sieciami handlowymi

Korzyści z wdrożenia: 

zebatka_strzalki-gora
Zwiększenie wydajności magazynu
glowa_sciezki
Lepsza jakość i sprawność zarządzania produkcją
lupa_proces
Kontrola nad obrotem towarowym
puzzle
Spójność danych i nazewnictwa w obrębie systemu

Ceramika Color Sp. z o.o. założona została w 2002 roku i od początku istnienia jest prywatnym przedsiębiorstwem. W 2008r. weszła do grupy z polsko włoskim kapitałem, w skład której wchodzą: Ceramika Końskie Sp. z o.o.(płytki ścienne), Ceramika Stargres Sp. z o.o. (gres porcelanowy szkliwiony), Cotto Petrus Sp. z o.o. (biskwit) oraz StarDust Sp. z o.o. (granulat do produkcji gresu szkliwionego).

Ceramika Color Sp. z o.o. współpracuje z największymi sieciami marketów budowlanych i wyposażenia wnętrz, tj. Castorama, Leroy Merlin, Obi, jak również z szeroką siecią własnych partnerów hurtowych. Dzięki temu produkty CC są dostępne w wielu punktach na terenie całego kraju. Spółka zwiększa też stopniowo sprzedaż eksportową, osiągając w 2013 roku ponad 25% udziału eksportu w ogólnej sprzedaży firmy.

Rosnące wymagania swoich klientów Ceramika Color Sp. z o.o. zaspokaja poprzez inwestycje w rozwój technologiczny – wykorzystuje do produkcji surowce i półprodukty najwyższej jakości, a także techniczn – poprzez modernizację istniejącego parku maszynowego oraz inwestycje w nowe urządzenia. W ramach rozwoju w zakładzie produkcyjnym w Końskich został wdrożony globalny standard znakowania jednostek logistycznych zgodny z GS1.

Realizację powyższego zadania powierzono firmie SKK S.A. Jako jedna z nielicznych firm z branży, zapewniła pełną obsługę wszystkich planowanych inwestycji Ceramiki Color. W zakresie pierwszego etapu inwestycji SKK zrealizowała:

 • instalację operatorskich stanowisk druku etykiet (aplikacja z certyfikatem zgodności GS1), zintegrowanych z systemem ERP
 • budowę ekonomicznej wyspowej sieci radiowej
  wdrożenie systemu WMS, wykorzystującego aplikację mobilną
 • SKK Smart (aplikacja z certyfikatem zgodności GS1).

Paweł Knap

Kierownik Magazynów, Ceramika Color
Realizacja wieloletnich, multidyscyplinarnych projektów informatycznych tak, aby nie zakłócać bieżącej produkcji i dopasować się do dynamiki rozwoju naszej firmy – nie jest zadaniem należącym do łatwych. SKK się tutaj sprawdziło. Patrząc z perspektywy kilku lat współpracy cieszę się, że postawiliśmy na partnera o wysokich kompetencjach dziedzinowych i doświadczeniu wdrożeniowym.

W ramach następnej fazy inwestycji wykonano:

 • instalację automatycznych systemów znakowania zintegrowanych z automatyką produkcyjną (linia z paletyzatorami i przenośnikami) – znakujących etykietami logistycznymi GS1 (zakłady CC, CK, SG)
 • rozbudowę sieci radiowej w zakładzie CC i przejście do pracy mobilnej on-line
 • wdrożenia WMS w zakładach CK i SG.

Wdrożenie etykiety logistycznej GS1 w CC wyróżnia się zastosowaniem kodu 2D Datamatrix. Etykieta 2D jest nośnikiem dodatkowych informacji – m.in. wewnątrzzakładowego kodu towaru i nazwy towaru. To powoduje, że wszystkie informacje na temat zawartości palety i cech charakterystycznych towaru są dostępne bez komunikacji z systemem macierzystym. Zastosowanie etykiet GS1 z unikalnym numerem SSCC zapewnia pełne śledzenie (traceability) nośników logistycznych od ich uformowania, poprzez obrót wewnątrzzakładowy i magazynowanie, załadunek, obrót w centrach logistycznych, aż do dostarczenia do klienta końcowego.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case studies:

Standard GS1 w SuperDrob S.A.

Rozwiązaniem było wdrożenie znakowania wyrobów etykietą logistyczną zgodną ze standardem GS1. Standard ten umożliwia wykorzystywanie jednoznacznych numerów identyfikacyjnych na całym świecie. Najczęściej numery te są przedstawiane pod postacią kodów kreskowych, umieszczanych na tak zwanej etykiecie logistycznej.
Czytaj dalej

Automatyzacja logistyki w Kampol-Fruit Sp. z o.o.

SKK Smart szybko i bezbłędnie ewidencjuje wszystkie etapy obrotu towarowego. Od momentu przywiezienia przez rolników surowca, poprzez jego sortowanie, klasyfikację, wejście i wyjście z linii produkcyjnej, po umieszczenie gotowego produktu w mroźni i wydanie z magazynu. Poszczególne operacje na poziomach produkcji, magazynowania i dystrybucji odbywają się za pośrednictwem kodów kreskowych – przez zeskanowanie kodu z towaru za pomocą przenośnych terminali.
Czytaj dalej

Łączność radiowa w magazynach Grupy PSB S.A.

Zgodnie z założeniem, sieć radiowa objęła zasięgiem wszystkie budynki magazynowe, w tym budynek magazynu wysokiego składowania oraz obszar zewnętrzny pomiędzy budynkami, tj. drogi przejazdowe i zewnętrzny plac magazynowy.
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00

  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji