GS1, WMS i sieć radiowa w Ceramika Color Sp. o.o.

Cele wdrożenia:

  • Wprowadzenie standardu znakowania zgodnego z GS1
  • Automatyzacja znakowania
  • Spełnienie wymogów współpracy z sieciami handlowymi

Korzyści z wdrożenia: 

zebatka_strzalki-gora
Zwiększenie wydajności magazynu
glowa_sciezki
Lepsza jakość i sprawność zarządzania produkcją
lupa_proces
Kontrola nad obrotem towarowym
puzzle
Spójność danych i nazewnictwa w obrębie systemu

Ceramika Color Sp. z o.o. założona została w 2002 roku i od początku istnienia jest prywatnym przedsiębiorstwem. W 2008r. weszła do grupy z polsko włoskim kapitałem, w skład której wchodzą: Ceramika Końskie Sp. z o.o.(płytki ścienne), Ceramika Stargres Sp. z o.o. (gres porcelanowy szkliwiony), Cotto Petrus Sp. z o.o. (biskwit) oraz StarDust Sp. z o.o. (granulat do produkcji gresu szkliwionego). Ceramika Color Sp. z o.o. współpracuje z największymi sieciami marketów budowlanych i wyposażenia wnętrz, tj. Castorama, Leroy Merlin, Obi, jak również z szeroką siecią własnych partnerów hurtowych. Dzięki temu produkty CC są dostępne w wielu punktach na terenie całego kraju. Spółka zwiększa też stopniowo sprzedaż eksportową, osiągając w 2013 roku ponad 25% udziału eksportu w ogólnej sprzedaży firmy.

Rosnące wymagania swoich klientów Ceramika Color Sp. z o.o. zaspokaja poprzez inwestycje w rozwój technologiczny – wykorzystuje do produkcji surowce i półprodukty najwyższej jakości, a także techniczn – poprzez modernizację istniejącego parku maszynowego oraz inwestycje w nowe urządzenia. W ramach rozwoju w zakładzie produkcyjnym w Końskich został wdrożony globalny standard znakowania jednostek logistycznych zgodny z GS1.
Realizację powyższego zadania powierzono firmie SKK S.A. Jako jedna z nielicznych firm z branży, zapewniła pełną obsługę wszystkich planowanych inwestycji Ceramiki Color. W zakresie pierwszego etapu inwestycji SKK zrealizowała:

  • instalację operatorskich stanowisk druku etykiet (aplikacja z certyfikatem zgodności GS1), zintegrowanych z systemem ERP
  • budowę ekonomicznej wyspowej sieci radiowej
  • wdrożenie systemu WMS, wykorzystującego aplikację mobilną SKK Smart (aplikacja z certyfikatem zgodności GS1).

 

Paweł Knap

Kierownik Magazynów, Ceramika Color
Realizacja wieloletnich, multidyscyplinarnych projektów informatycznych tak, aby nie zakłócać bieżącej produkcji i dopasować się do dynamiki rozwoju naszej firmy – nie jest zadaniem należącym do łatwych. SKK się tutaj sprawdziło. Patrząc z perspektywy kilku lat współpracy cieszę się, że postawiliśmy na partnera o wysokich kompetencjach dziedzinowych i doświadczeniu wdrożeniowym.

W ramach następnej fazy inwestycji wykonano:

  • instalację automatycznych systemów znakowania zintegrowanych z automatyką produkcyjną (linia z paletyzatorami i przenośnikami) – znakujących etykietami logistycznymi GS1 (zakłady CC, CK, SG)
  • rozbudowę sieci radiowej w zakładzie CC i przejście do pracy mobilnej on-line
  • wdrożenia WMS w zakładach CK i SG.

Wdrożenie etykiety logistycznej GS1 w CC wyróżnia się zastosowaniem kodu 2D Datamatrix. Etykieta 2D jest nośnikiem dodatkowych informacji – m.in. wewnątrzzakładowego kodu towaru i nazwy towaru. To powoduje, że wszystkie informacje na temat zawartości palety i cech charakterystycznych towaru są dostępne bez komunikacji z systemem macierzystym. Zastosowanie etykiet GS1 z unikalnym numerem SSCC zapewnia pełne śledzenie (traceability) nośników logistycznych od ich uformowania, poprzez obrót wewnątrzzakładowy i magazynowanie, załadunek, obrót w centrach logistycznych, aż do dostarczenia do klienta końcowego.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case studies:

Efektywne zarządzanie magazynem w Anton Röhr Logistyka Sp. z o.o.

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie magazynu Anton Röhr Logistyka zdecydowała się na wprowadzenie udoskonaleń. W tym celu firma zwróciła się do SKK S.A. z zadaniem wdrożenia sieci bezprzewodowej, wprowadzenia automatycznej identyfikacji produktów i funkcjonalnej organizacji przestrzeni magazynu.
Czytaj dalej

Komunikacja wysokiej jakości w Ceramika Paradyż sp. z o.o.

„Wdrożenie przebiegało bardzo sprawnie. Zostało zakończone nawet wcześniej niż pierwotnie zakładaliśmy. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że na kompetencjach pracowników SKK można polegać. Przeprowadzona modernizacja WLAN w pełni rozwiązała nasze problemy – jesteśmy zadowoleni z jej efektów” – ocenia Marcin Radomski, Administrator IT w Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Czytaj dalej

Niezawodny system sieciowy w Auto-Gum Sp. z o.o. Sp.k.

Dynamicznie prosperująca firma Auto-Gum stanęła przed zadaniem usprawnienia swoich procesów logistycznych. Obsługa stale wzrastającej ilości zamówień od klientów oraz intensywny rozwój zrodziły potrzebę powiększenia powierzchni magazynowej do składowania i obrotu towarami.
Czytaj dalej

W czym możemy Ci pomóc?

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00
zapytanie@skkglobal.com

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji