GS1, WMS i sieć radiowa w Ceramika Color Sp. o.o.

Cele wdrożenia:

 • Wprowadzenie standardu znakowania zgodnego z GS1
 • Automatyzacja znakowania
 • Spełnienie wymogów współpracy z sieciami handlowymi

Korzyści z wdrożenia: 

zebatka_strzalki-gora
Zwiększenie wydajności magazynu
glowa_sciezki
Lepsza jakość i sprawność zarządzania produkcją
lupa_proces
Kontrola nad obrotem towarowym
puzzle
Spójność danych i nazewnictwa w obrębie systemu

Ceramika Color Sp. z o.o. założona została w 2002 roku i od początku istnienia jest prywatnym przedsiębiorstwem. W 2008r. weszła do grupy z polsko włoskim kapitałem, w skład której wchodzą: Ceramika Końskie Sp. z o.o.(płytki ścienne), Ceramika Stargres Sp. z o.o. (gres porcelanowy szkliwiony), Cotto Petrus Sp. z o.o. (biskwit) oraz StarDust Sp. z o.o. (granulat do produkcji gresu szkliwionego).

Ceramika Color Sp. z o.o. współpracuje z największymi sieciami marketów budowlanych i wyposażenia wnętrz, tj. Castorama, Leroy Merlin, Obi, jak również z szeroką siecią własnych partnerów hurtowych. Dzięki temu produkty CC są dostępne w wielu punktach na terenie całego kraju. Spółka zwiększa też stopniowo sprzedaż eksportową, osiągając w 2013 roku ponad 25% udziału eksportu w ogólnej sprzedaży firmy.

Rosnące wymagania swoich klientów Ceramika Color Sp. z o.o. zaspokaja poprzez inwestycje w rozwój technologiczny – wykorzystuje do produkcji surowce i półprodukty najwyższej jakości, a także techniczn – poprzez modernizację istniejącego parku maszynowego oraz inwestycje w nowe urządzenia. W ramach rozwoju w zakładzie produkcyjnym w Końskich został wdrożony globalny standard znakowania jednostek logistycznych zgodny z GS1.

Realizację powyższego zadania powierzono firmie SKK S.A. Jako jedna z nielicznych firm z branży, zapewniła pełną obsługę wszystkich planowanych inwestycji Ceramiki Color. W zakresie pierwszego etapu inwestycji SKK zrealizowała:

 • instalację operatorskich stanowisk druku etykiet (aplikacja z certyfikatem zgodności GS1), zintegrowanych z systemem ERP
 • budowę ekonomicznej wyspowej sieci radiowej
  wdrożenie systemu WMS, wykorzystującego aplikację mobilną
 • SKK Smart (aplikacja z certyfikatem zgodności GS1).

Paweł Knap

Kierownik Magazynów, Ceramika Color
Realizacja wieloletnich, multidyscyplinarnych projektów informatycznych tak, aby nie zakłócać bieżącej produkcji i dopasować się do dynamiki rozwoju naszej firmy – nie jest zadaniem należącym do łatwych. SKK się tutaj sprawdziło. Patrząc z perspektywy kilku lat współpracy cieszę się, że postawiliśmy na partnera o wysokich kompetencjach dziedzinowych i doświadczeniu wdrożeniowym.

W ramach następnej fazy inwestycji wykonano:

 • instalację automatycznych systemów znakowania zintegrowanych z automatyką produkcyjną (linia z paletyzatorami i przenośnikami) – znakujących etykietami logistycznymi GS1 (zakłady CC, CK, SG)
 • rozbudowę sieci radiowej w zakładzie CC i przejście do pracy mobilnej on-line
 • wdrożenia WMS w zakładach CK i SG.

Wdrożenie etykiety logistycznej GS1 w CC wyróżnia się zastosowaniem kodu 2D Datamatrix. Etykieta 2D jest nośnikiem dodatkowych informacji – m.in. wewnątrzzakładowego kodu towaru i nazwy towaru. To powoduje, że wszystkie informacje na temat zawartości palety i cech charakterystycznych towaru są dostępne bez komunikacji z systemem macierzystym. Zastosowanie etykiet GS1 z unikalnym numerem SSCC zapewnia pełne śledzenie (traceability) nośników logistycznych od ich uformowania, poprzez obrót wewnątrzzakładowy i magazynowanie, załadunek, obrót w centrach logistycznych, aż do dostarczenia do klienta końcowego.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case studies:

Standard GS1 w SuperDrob S.A.

Działając w branży spożywczej SuperDrob SA stanęła przed koniecznością wprowadzenia standardu znakowania produktów, tak aby informacje o pochodzeniu, ilości, wadze czy dacie przydatności do spożycia były czytelne dla wszystkich w całym łańcuchu dostaw, od producenta, poprzez przewoźnika, dystrybutora aż do detalisty zarówno w Polsce jak i za granicą. Rozwiązaniem było wdrożenie znakowania wyrobów etykietą logistyczną zgodną ze standardem GS1.
Czytaj dalej

Automatyzacja logistyki w Kampol-Fruit Sp. z o.o.

SKK Smart szybko i bezbłędnie ewidencjuje wszystkie etapy obrotu towarowego. Od momentu przywiezienia przez rolników surowca, poprzez jego sortowanie, klasyfikację, wejście i wyjście z linii produkcyjnej, po umieszczenie gotowego produktu w mroźni i wydanie z magazynu. Poszczególne operacje na poziomach produkcji, magazynowania i dystrybucji odbywają się za pośrednictwem kodów kreskowych – przez zeskanowanie kodu z towaru za pomocą przenośnych terminali.
Czytaj dalej

Łączność radiowa w magazynach Grupy PSB S.A.

W celu usprawnienia obsługi magazynowej zarząd spółki zdecydował się na wdrożenie nowych rozwiązań, tj. systemu informatycznego, sprzętu do znakowania kodami i odczytu kodów kreskowych oraz dobrej komunikacji. Firma poszukiwała partnera, który nie tylko dostarczy urządzenia radiowe, ale przede wszystkim zaprojektuje sieć, zaimplementuje rozwiązanie, dostarczy wszystkie inne urządzenia oraz przeprowadzi testy i będzie świadczyć usługi wsparcia technicznego po wdrożeniu. Przed przystąpieniem do budowy sieci specjaliści z SKK wykonali pomiary propagacji fal.
Czytaj dalej

W czym możemy Ci pomóc?

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00
zapytanie@skkglobal.com

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji