Komunikacja wysokiej jakości w Ceramika Paradyż sp. z o.o.

Cel wdrożenia:

  • Modernizacja sieci bezprzewodowej

Korzyści z wdrożenia:

wifi
Stabilne, nieprzerwane działanie sieci
tarcza
Wysokie bezpieczeństwo przesyłanych danych
ostrzezenie_spadek
Eliminacja luk w zasięgu sieci
odznaka
Duża wydajność systemu
zebatka_strzalki-gora
Wzrost efektywności pracy

Ceramika Paradyż Sp. z o.o. to założona w 1989 roku firma rodzinna, lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju oraz wizytówka polskiego przemysłu na świecie. Od początku swojej działalności napędza wzornictwo, tworząc i dostarczając najwyższej jakości, innowacyjne produkty o unikatowym designie. Firma zatrudnia blisko 1500 pracowników, a jej zapleczem jest pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych i najnowocześniejszy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując Klientom w wielu formatach płytki ścienne, podłogowe, klinkier, dekoracje szklane i elementy ozdobne. Ceramika Paradyż jest również wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival – największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy estetyki w przestrzeni miejskiej. Firma stała się laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Dobry Wzór, iF Design, Red Dot Design Award, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wewnętrznym planem do wykonania, jaki spółka wytyczyła sobie w 2018 roku, stała się modernizacja sieci bezprzewodowej na terenie wszystkich zakładów produkcyjnych. Trzy z fabryk znajdują się w Tomaszowie Mazowieckim, czwarta – w Opocznie i piąta – w Wielkiej Woli k. Paradyża. W oparciu o dobrą, wieloletnią współpracę z SKK S.A. dla Ceramiki Paradyż było naturalne, iż w celu realizacji zamierzonej inwestycji zwróci się do krakowskiego partnera. To właśnie SKK w roku 2010 zbudowała dla przedsiębiorstwa sieć bezprzewodową – najpierw w Tomaszowie Mazowieckim i sukcesywnie w pozostałych zakładach. W kolejnych latach dokonywała jej drobnych i fragmentarycznych modyfikacji, jeśli zaistniała taka potrzeba – co do tej pory było w pełni wystarczające. Wiedząc, że w tym przypadku będzie to wdrożenie na dużą skalę, pracownicy SKK przeprowadzili kompleksowy audyt. Wykonane pomiary wykazały i jednocześnie potwierdziły nieprawidłowości w działaniu sieci bezprzewodowej, w tym zestarzenie się urządzeń i akcesoriów sieciowych. Ponadto urządzenia te nie były już wspierane przez producenta. Pierwotnie zastosowanym rozwiązaniem była centralnie zarządzana sieć bezprzewodowa o topologii kratowej (MESH).

Marcin Radomski

Administrator IT w Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Wdrożenie przebiegało bardzo sprawnie. Zostało zakończone nawet wcześniej niż pierwotnie zakładaliśmy. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że na kompetencjach pracowników SKK można polegać. Przeprowadzona modernizacja WLAN w pełni rozwiązała nasze problemy – jesteśmy zadowoleni z jej efektów.

Przy tego rodzaju rozwiązaniu pozostano również w przypadku obecnego wdrożenia. Wymianie uległy natomiast wszystkie urządzenia, tj. punkty dostępowe oraz akcesoria tj. anteny, kable, złącza, zasilacze. Opisywane rozwiązanie oraz działania podjęte w ramach modernizacji WLAN miały identyczny charakter we wszystkich zakładach produkcyjnych. Objęty wdrożeniem obszar został nieco rozszerzony i uwzględniał przede wszystkim zewnętrzne place składowe, a ponadto pomieszczenia magazynowe i produkcyjne oraz biuro. Dotychczasowe punkty dostępowe Cisco zastąpiono urządzeniami najnowszych serii tego samego producenta. Tym samym nastąpiła migracja sieci bezprzewodowej do najnowszego standardu 802.11ac. I tak, do biur wykorzystano serię punktów dostępowych z wbudowanymi antenami. W halach produkcyjnych i magazynach zainstalowano punkty dostępowe z wbudowanymi antenami z dodatkową ochroną w postaci obudowy. Natomiast do pokrycia sygnałem radiowym placów składowych zastosowano punkty dostępowe przeznaczone do pracy na zewnątrz, z których część ma anteny wewnętrzne, a część – zewnętrzne. Sumarycznie do trzech zakładów dostarczono około 140 nowych punktów dostępowych. Do ich obsługi niezbędnym zabiegiem była aktualizacja oprogramowania posiadanych przez firmę kontrolerów sieciowych. Po jej wykonaniu kontrolery są kompatybilne z wszystkimi, nowymi punktami dostępowymi. Zaimplementowany standard 802.11 ac sieci bezprzewodowej zapewnia bardzo duże prędkości transmisji, a jego najnowsze funkcjonalności skutkują wydajną i bezawaryjną pracą urządzeń. Z kolei wbudowany w punkty dostępowe analizator widma powoduje samoczynną ich reakcję na zmieniające się warunki środowiskowe. Wdrożona w trzech zakładach, nowoczesna sieć zapewnia większe bezpieczeństwo i generalnie jej lepszą jakość. Warto wspomnieć, że całość wdrożenia odbywała się bezinwazyjnie w stosunku do funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zatem praca specjalistów z SKK nie powodowała przestojów w działaniu sieci, co było jednym z wymogów Ceramiki Paradyż.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Efektywne zarządzanie magazynem w Anton Röhr Logistyka Sp. z o.o.

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie magazynu Anton Röhr Logistyka zdecydowała się na wprowadzenie udoskonaleń. W tym celu firma zwróciła się do SKK S.A. z zadaniem wdrożenia sieci bezprzewodowej, wprowadzenia automatycznej identyfikacji produktów i funkcjonalnej organizacji przestrzeni magazynu.
Czytaj dalej

Niezawodny system sieciowy w Auto-Gum Sp. z o.o. Sp.k.

Dynamicznie prosperująca firma Auto-Gum stanęła przed zadaniem usprawnienia swoich procesów logistycznych. Obsługa stale wzrastającej ilości zamówień od klientów oraz intensywny rozwój zrodziły potrzebę powiększenia powierzchni magazynowej do składowania i obrotu towarami.
Czytaj dalej

Wdrożenie i ujednolicenie sieci LAN i WLAN dla firmy Espersen

Pierwotnie Espersen był zainteresowany budową sieci bezprzewodowej w koszalińskim oddziale. Po dokonaniu niezbędnych pomiarów, przygotowaniu wstępnego projektu oraz w wyniku dalszych rozmów, SKK zaproponowało szersze i bardziej kompleksowe rozwiązanie.
Czytaj dalej

W czym możemy Ci pomóc?

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00
zapytanie@skkglobal.com

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji