Łączność radiowa w magazynach Grupy PSB S.A.

Cele wdrożenia:

  • Budowa sieci radiowej
  • Wyposażenie magazynu w sprzęt do znakowania i odczytu kodów kreskowych
  • Wdrożenie systemu do zarządzania magazynem

Korzyści z wdrożenia: 

tarcza
Bezpieczna komunikacja
pudlo
Sprawne znakowanie towarów
chmura_serwer
Dostęp on-line do zawsze aktualnych stanów magazynowych
wykres_wzrost
Zwiększenie dokładności i wydajności pracy magazynierów
zajac
Szybka identyfikacja towarów

Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. to największa i najszybciej rozwijająca się sieć hurtowni materiałów budowlanych i sklepów typu “dom i ogród”. PSB to ponad 400 składów budowlanych, blisko 200 sklepów PSB-Mrówka oraz 34 centra handlowe PSB-Profi działające na terenie całej Polski. Składy i sklepy Mrówka zatrudniają łącznie ok.11 tys. osób. Jej główna siedziba mieści się w Wełeczu koło Buska-Zdroju. Tam też znajduje się Centrum Logistyczne Grupy, w skład którego wchodzą magazyny, place składowe oraz biurowce.

W celu usprawnienia obsługi magazynowej zarząd spółki zdecydował się na wdrożenie nowych rozwiązań, tj. systemu informatycznego, sprzętu do znakowania kodami i odczytu kodów kreskowych oraz dobrej komunikacji. Firma poszukiwała partnera, który nie tylko dostarczy urządzenia radiowe, ale przede wszystkim zaprojektuje sieć, zaimplementuje rozwiązanie, dostarczy wszystkie inne urządzenia oraz przeprowadzi testy i będzie świadczyć usługi wsparcia technicznego po wdrożeniu. Przed przystąpieniem do budowy sieci specjaliści z SKK wykonali pomiary propagacji fal. Celem pomiarów było dobranie optymalnego rozwiązania, określenie liczby punktów dostępowych AP i finalne przygotowanie projektu. Specjaliści z SKK zaprojektowali sieć, dostarczyli i zamontowali punkty dostępu radiowego. Zgodnie z założeniem, sieć radiowa objęła zasięgiem wszystkie budynki magazynowe, w tym budynek magazynu wysokiego składowania oraz obszar zewnętrzny pomiędzy budynkami, tj. drogi przejazdowe i zewnętrzny plac magazynowy.

Jarosław Lenczowski

Informatyk z Działu IT Grupy PSB S.A.
Wybraliśmy firmę SKK spośród bardzo wielu oferentów, ponieważ miała najlepsze rekomendacje i nie zawiedliśmy się. Bardzo dobrze nam się współpracowało z SKK. Sieć działa bezawaryjnie. Planujemy w przyszłości jej rozbudowę o kolejne urządzenia mobilne. Wybór SKK jako dostawcy był trafną decyzją.

Przy okazji wdrożenia sieci na potrzeby systemu magazynowego klient zdecydował się na rozszerzenie zasięgu na obszar biurowy. Zapewnienie zasięgu sieci bezprzewodowej na tak rozległym i różnorodnym obszarze wymagało zastosowania kilku technologii sieciowych. W skład systemu weszły – także zaproponowane i dostarczone przez SKK – 22 terminale radiowe, na których magazynierzy PSB wykonują operacje magazynowe takie jak przyjęcie i wydanie towaru, inwentaryzacja czy kompletacja on-line. Natomiast kilkanaście dostarczonych i zainstalowanych przez SKK drukarek stacjonarnych i mobilnych służy do wydruku etykiet na towar przyjmowany, konfekcjonowany w magazynie oraz przygotowany do wysyłki.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Efektywne zarządzanie magazynem w Anton Röhr Logistyka Sp. z o.o.

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie magazynu Anton Röhr Logistyka zdecydowała się na wprowadzenie udoskonaleń. W tym celu firma zwróciła się do SKK S.A. z zadaniem wdrożenia sieci bezprzewodowej, wprowadzenia automatycznej identyfikacji produktów i funkcjonalnej organizacji przestrzeni magazynu.
Czytaj dalej

GS1, WMS i sieć radiowa w Ceramika Color Sp. o.o.

„Realizacja wieloletnich, multidyscyplinarnych projektów informatycznych tak, aby nie zakłócać bieżącej produkcji i dopasować się do dynamiki rozwoju naszej firmy – nie jest zadaniem należącym do łatwych. SKK się tutaj sprawdziło. Patrząc z perspektywy kilku lat współpracy cieszę się, że postawiliśmy na partnera o wysokich kompetencjach i doświadczeniu.”- Paweł Knap, Kierownik Magazynów, Ceramika Color
Czytaj dalej

Komunikacja wysokiej jakości w Ceramika Paradyż sp. z o.o.

„Wdrożenie przebiegało bardzo sprawnie. Zostało zakończone nawet wcześniej niż pierwotnie zakładaliśmy. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że na kompetencjach pracowników SKK można polegać. Przeprowadzona modernizacja WLAN w pełni rozwiązała nasze problemy – jesteśmy zadowoleni z jej efektów” – ocenia Marcin Radomski, Administrator IT w Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Czytaj dalej

W czym możemy Ci pomóc?

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00
zapytanie@skkglobal.com

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji