Łączność radiowa w magazynach Grupy PSB S.A.

Cele wdrożenia:

  • Budowa sieci radiowej
  • Wyposażenie magazynu w sprzęt do znakowania i odczytu kodów kreskowych
  • Wdrożenie systemu do zarządzania magazynem

Korzyści z wdrożenia: 

tarcza
Bezpieczna komunikacja
pudlo
Sprawne znakowanie towarów
chmura_serwer
Dostęp on-line do zawsze aktualnych stanów magazynowych
wykres_wzrost
Zwiększenie dokładności i wydajności pracy magazynierów
zajac
Szybka identyfikacja towarów

Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. to największa i najszybciej rozwijająca się sieć hurtowni materiałów budowlanych i sklepów typu “dom i ogród”. PSB to ponad 400 składów budowlanych, blisko 200 sklepów PSB-Mrówka oraz 34 centra handlowe PSB-Profi działające na terenie całej Polski. Składy i sklepy Mrówka zatrudniają łącznie ok.11 tys. osób. Jej główna siedziba mieści się w Wełeczu koło Buska-Zdroju. Tam też znajduje się Centrum Logistyczne Grupy, w skład którego wchodzą magazyny, place składowe oraz biurowce.

W celu usprawnienia obsługi magazynowej zarząd spółki zdecydował się na wdrożenie nowych rozwiązań, tj. systemu informatycznego, sprzętu do znakowania kodami i odczytu kodów kreskowych oraz dobrej komunikacji. Firma poszukiwała partnera, który nie tylko dostarczy urządzenia radiowe, ale przede wszystkim zaprojektuje sieć, zaimplementuje rozwiązanie, dostarczy wszystkie inne urządzenia oraz przeprowadzi testy i będzie świadczyć usługi wsparcia technicznego po wdrożeniu.

Przed przystąpieniem do budowy sieci specjaliści z SKK wykonali pomiary propagacji fal. Celem pomiarów było dobranie optymalnego rozwiązania, określenie liczby punktów dostępowych AP i finalne przygotowanie projektu. Specjaliści z SKK zaprojektowali sieć, dostarczyli i zamontowali punkty dostępu radiowego.

Jarosław Lenczowski

Informatyk z Działu IT Grupy PSB S.A.
Wybraliśmy firmę SKK spośród bardzo wielu oferentów, ponieważ miała najlepsze rekomendacje i nie zawiedliśmy się. Bardzo dobrze nam się współpracowało z SKK. Sieć działa bezawaryjnie. Planujemy w przyszłości jej rozbudowę o kolejne urządzenia mobilne. Wybór SKK jako dostawcy był trafną decyzją.

Zgodnie z założeniem, sieć radiowa objęła zasięgiem wszystkie budynki magazynowe, w tym budynek magazynu wysokiego składowania oraz obszar zewnętrzny pomiędzy budynkami, tj. drogi przejazdowe i zewnętrzny plac magazynowy. Przy okazji wdrożenia sieci na potrzeby systemu magazynowego klient zdecydował się na rozszerzenie zasięgu na obszar biurowy. Zapewnienie zasięgu sieci bezprzewodowej na tak rozległym i różnorodnym obszarze wymagało zastosowania kilku technologii sieciowych.

W skład systemu weszły – także zaproponowane i dostarczone przez SKK – 22 terminale radiowe, na których magazynierzy PSB wykonują operacje magazynowe takie jak przyjęcie i wydanie towaru, inwentaryzacja czy kompletacja on-line. Natomiast kilkanaście dostarczonych i zainstalowanych przez SKK drukarek stacjonarnych i mobilnych służy do wydruku etykiet na towar przyjmowany, konfekcjonowany w magazynie oraz przygotowany do wysyłki.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

GS1, WMS i sieć radiowa w Ceramika Color Sp. o.o.

Zastosowanie etykiet GS1 z unikalnym numerem SSCC zapewnia pełne śledzenie (traceability) nośników logistycznych od ich uformowania, poprzez obrót wewnątrzzakładowy i magazynowanie, załadunek, obrót w centrach logistycznych, aż do dostarczenia do klienta końcowego.
Czytaj dalej

Komunikacja wysokiej jakości w Ceramika Paradyż sp. z o.o.

Zaimplementowany standard 802.11 ac sieci bezprzewodowej zapewnia bardzo duże prędkości transmisji, a jego najnowsze funkcjonalności skutkują wydajną i bezawaryjną pracą urządzeń. Z kolei wbudowany w punkty dostępowe analizator widma powoduje samoczynną ich reakcję na zmieniające się warunki środowiskowe. Wdrożona w trzech zakładach, nowoczesna sieć zapewnia większe bezpieczeństwo i generalnie jej lepszą jakość.
Czytaj dalej

Automatyzacja logistyki w Kampol-Fruit Sp. z o.o.

SKK Smart szybko i bezbłędnie ewidencjuje wszystkie etapy obrotu towarowego. Od momentu przywiezienia przez rolników surowca, poprzez jego sortowanie, klasyfikację, wejście i wyjście z linii produkcyjnej, po umieszczenie gotowego produktu w mroźni i wydanie z magazynu. Poszczególne operacje na poziomach produkcji, magazynowania i dystrybucji odbywają się za pośrednictwem kodów kreskowych – przez zeskanowanie kodu z towaru za pomocą przenośnych terminali.
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00

    Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji