RFID modernizuje produkcję w Hilding Anders Polska Sp. z o.o.

Cele wdrożenia:

  • Automatyczna identyfikacja surowców, półproduktów i wyrobów gotowych
  • Automatyczne znakowanie produktów finalnych i palet

Korzyści z wdrożenia: 

rece_uscisk
Spełnienie wysokich wymagań klientów
serwer
Centralne zarządzanie procesami produkcyjnymi
zebatka_strzalki-kolo
Automatyzacja wszystkich procesów
odznaka_wzrost
Wyższa jakość i dokładność oznakowań wyrobów gotowych
lupa_oko
Bezbłędna identyfikacja wszystkich składników produkcji
zebatka_strzalki-gora
Wzrost wydajności produkcji

Holding Anders Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Hilding Anders AB, który jest wiodącym producentem łóżek i materaców, działającym od ponad 70 lat na rynkach Europy i Azji. Fabryka w Murowanej Goślinie pod Poznaniem jest najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym należącym do koncernu oraz największym w tej części Europy. Pracuje tu ponad 800 pracowników, a produkcja przekracza 2 mln materacy rocznie. Produkowane łóżka i materace spółka sprzedaje pod własnymi markami oraz dostarcza do różnych sieci meblarskich tj. Ikea, Black Red White czy Vox.

W celu zapewnienia najwyższych standardów nie tylko co do jakości produkowanych towarów, ale również co do ich oznaczenia i identyfikacji Holding Anders Polska Sp. z o.o. postanowiła wdrożyć w swoim zakładzie innowacyjne rozwiązania. Pierwsze z nich to nowoczesna technologia produkcyjna wykorzystująca system automatycznej identyfikacji oparty o kody kreskowe oraz o tagi radiowe, pracujące w paśmie UHF. Połączenie obu tych technologii w jednym rozwiązaniu sterowania procesem produkcyjnym jest pionierskim pomysłem dla tego rodzaju zakładów przemysłowych. Kolejnym wprowadzanym rozwiązaniem był system automatycznego znakowania produktów finalnych i palet z materacami, opuszczającymi fabrykę. Realizację tych wymagających zadań powierzono firmie SKK S.A. z Krakowa.

Krakowska firma zaoferowała, dostarczyła i wdrożyła system wraz z urządzeniami i materiałami eksploatacyjnymi. W skład systemu wchodzą:

  • Przemysłowe czytniki kodów kreskowych Microscan do identyfikacji bloków pianki transportowanej na stanowiska produkcyjne;
  • Drukarki tagów RFID Toshiba do programowania tagów naklejanych na materace;
  • Tagi radiowe UPC Gen 2 Raflatac do znakowania materacy zgodneze standardem EPC Class 1 Gen 2 ISO 18 000-6C;
  • Czytniki RFID Intermec do identyfikacji tagów na materacach;
  • Automatyczne urządzenia znakująco-etykietujące skonstruowane przez inżynierów firmy SKK w oparciu o przemysłowe drukarki Intermec zarówno do znakowania materacy, jak i etykietowania palet logistycznych z wyrobami gotowymi.

Dawid Majchrzak

Kierownik Działu Technicznego, Hilding Anders Polska Sp. z o.o.
Firma SKK przedstawiła najbardziej profesjonalną, a jednocześnie najkorzystniejszą ofertę urządzeń do sterowania naszym procesem produkcyjnym . Dostarczone przez SKK urządzenia i materiały eksploatacyjne, a zwłaszcza ich usługi instalacyjne i wdrożeniowe należy ocenić bardzo wysoko. Wdrażane technologie kodów kreskowych i RFID są inżynierom SKK doskonale znane, a ich doświadczenie pozwalało na trafne podejście do wielu zagadnień w trakcie implementacji systemu. Ze współpracy z firmą SKK jestem bardzo zadowolony.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Efektywne znakowanie w Akzo Nobel Sp. z o.o.

Głównymi elementami rozwiązania są: układ przewijający, dwie etykieciarki, dwie kamery, układ sterowania i panel operatorski. To półautomatyczne urządzenie, na które operator zakłada trzy rolki z etykietami. Pierwszą stanowią etykiety bazowe, drugą – etykiety z kodem kreskowym i trzecią – etykiety z chipem koloru (próbką koloru danej farby).
Czytaj dalej

Etykietowanie w Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o.

Nowy system znakowania produktów zbudowany jest w oparciu o nowoczesną maszynę Herma 362E. Została ona zaprojektowana do użytku nawet w ciężkich, wymagających warunkach, pozostając jednocześnie elegancką i kompaktową. Charakteryzuje się wysoce stabilną i wytrzymałą podstawą ze stali nierdzewnej, podobnie jak elementami odpowiadającymi za regulację i stabilizację produktów.
Czytaj dalej

Swisspor Polska Sp. z o.o. wprowadza system automatycznej identyfikacji

Obecnie system automatycznego znakowania produktów (8 zautomatyzowanych linii) działa we wszystkich czterech zakładach produkcyjnych firmy Swisspor w Polsce. Urządzenia zainstalowane na końcu linii produkcyjnej drukują a następnie naklejają etykiety na zapakowane wcześniej produkty. Teraz ich etykietowanie przebiega szybko i sprawnie, co pozwala na większą kontrolę nad procesem kompletacji, a tym samym zmniejsza liczbę błędów.
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00

    Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji