Sprawne zarządzanie terminalami w Thule

Cele wdrożenia:

  • Usprawnienie pracy w magazynach
  • Centralizacja zarządzania magazynami w wielu lokalizacjach

Korzyści z wdrożenia: 

lupa_proces
Kontrola nad operacjami magazynowymi w różnych lokalizacjach
paleta_slonce
Optymalizacja stanów magazynowych
ludzie
Oszczędność zasobów ludzkich dzięki centralnemu systemowi zarządzania
klepsydra
Oszczędność czasu wynikająca z pracy on-line
dymki_usmiech
Sprawniejszy przepływ informacji

Wywodząca się ze Szwecji firma Thule to światowy potentat w produkcji samochodowych boxów dachowych, bagażników rowerowych, haków holowniczych i innych akcesoriów samochodowych. Grupa Thule zatrudnia obecnie około 3100 pracowników w ponad 50 lokalizacjach na całym świecie, głównie w Szwecji, Polsce, Niemczech, Włoszech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Azji.

Zarządzanie tak wieloma magazynami, znajdującymi się w tak wielu odległych od siebie lokalizacjach, wymagało wdrożenia zintegrowanego z ERP systemu kontroli operacji magazynowych. Zadanie to, we wszystkich europejskich zakładach, zostało powierzone panu Januszowi Dembowskiemu – Liderowi IT z fabryki Thule w Hucie Szklanej. Po testach i konsultacjach wybrano system oparty na terminalach przenośnych Intermec CK3 oraz oprogramowaniu SOTI. Urządzenia i oprogramowanie dostarczyła krakowska firma SKK. SKK dostarczyła kilkadziesiąt terminali, które – współpracując z oprogramowaniem WMS – usprawniają pracę we wszystkich europejskich magazynach w całym łańcuchu dostaw, umożliwiają podgląd on−line stanów magazynowych, przesunięć pomiędzy magazynami, przyjęć czy wydań z magazynu.

Janusz Dembowski

Szef IT, Thule
Potrzebowaliśmy nowoczesnego systemu, który pozwoliłby nam usprawnić operacje magazynowe. Urządzenia i oprogramowanie dostarczone przez SKK spełniają pokładane w nich oczekiwania. System sprawdził się i będziemy go poszerzać o dodatkowe urządzenia i nowe funkcjonalności.

Dzięki oprogramowaniu SOTI, szef IT Janusz Dembowski, może z Huty Szklanej w Polsce zarządzać kilkudziesięcioma terminalami, pracującymi w zakładach Thule w Polsce, Belgii, Anglii, Szwecji i we Włoszech. Wykorzystując tę aplikację możne zdalnie:

  • sprawdzić stan pracy oraz lokalizację pracujących w całej Europie urządzeń,
  • przeprowadzić diagnostykę danego terminala, czyli sprawdzić konfigurację, stan baterii, zajętość pamięci,
  • dokonać aktualizacji oprogramowania na terminalu,
  • wyłączyć lub zresetować terminal
  • przejąć kontrolę nad terminalem (na zasadzie zdalnego pulpitu) pokazując użytkownikowi jak wykonać daną operację magazynową.

Dostarczone przez SKK urządzenia są objęte polisą serwisową, gwarantującą szybką naprawę, wsparcie techniczne oraz wydłużony do trzechlat okres gwarancji.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Bezbłędna identyfikacja w Alior Bank

Największą korzyścią dla Alior Banku – dzięki zastosowaniu czytników, jest możliwość szybkiej i precyzyjnej rejestracji dokumentów papierowych. Dokumenty te przetwarzane są do wersji elektronicznej, identyfikowanej za pomocą kodu kreskowego i udostępnionej w systemach banku.
Czytaj dalej

Nowoczesna inwentaryzacja w market-Detal

Spółka market-Detal, posiada 17-letnie doświadczenie na rynku handlu detalicznego. Wcześniej firma funkcjonowała w ramach struktur Grupy POLOmarket, natomiast z początkiem stycznia 2015 roku stała się niezależną spółką z nową siecią supermarketów spożywczych pod nazwą „Mila”.
Czytaj dalej

Automatyzacja logistyki w Kampol-Fruit Sp. z o.o.

SKK Smart szybko i bezbłędnie ewidencjuje wszystkie etapy obrotu towarowego. Od momentu przywiezienia przez rolników surowca, poprzez jego sortowanie, klasyfikację, wejście i wyjście z linii produkcyjnej, po umieszczenie gotowego produktu w mroźni i wydanie z magazynu. Poszczególne operacje na poziomach produkcji, magazynowania i dystrybucji odbywają się za pośrednictwem kodów kreskowych – przez zeskanowanie kodu z towaru za pomocą przenośnych terminali.
Czytaj dalej

W czym możemy Ci pomóc?

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00
zapytanie@skkglobal.com

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji