Sprawne zarządzanie terminalami w Thule

Cele wdrożenia:

 • Usprawnienie pracy w magazynach
 • Centralizacja zarządzania magazynami w wielu lokalizacjach

Korzyści z wdrożenia: 

lupa_proces
Kontrola nad operacjami magazynowymi w różnych lokalizacjach
paleta_slonce
Optymalizacja stanów magazynowych
ludzie
Oszczędność zasobów ludzkich dzięki centralnemu systemowi zarządzania
klepsydra
Oszczędność czasu wynikająca z pracy on-line
dymki_usmiech
Sprawniejszy przepływ informacji

Wywodząca się ze Szwecji firma Thule to światowy potentat w produkcji samochodowych boxów dachowych, bagażników rowerowych, haków holowniczych i innych akcesoriów samochodowych. Grupa Thule zatrudnia obecnie około 3100 pracowników w ponad 50 lokalizacjach na całym świecie, głównie w Szwecji, Polsce, Niemczech, Włoszech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Azji.

Zarządzanie tak wieloma magazynami, znajdującymi się w tak wielu odległych od siebie lokalizacjach, wymagało wdrożenia zintegrowanego z ERP systemu kontroli operacji magazynowych. Zadanie to, we wszystkich europejskich zakładach, zostało powierzone panu Januszowi Dembowskiemu – Liderowi IT z fabryki Thule w Hucie Szklanej. Po testach i konsultacjach wybrano system oparty na terminalach przenośnych Intermec CK3 oraz oprogramowaniu SOTI. Urządzenia i oprogramowanie dostarczyła krakowska firma SKK.

SKK dostarczyła kilkadziesiąt terminali, które – współpracując z oprogramowaniem WMS – usprawniają pracę we wszystkich europejskich magazynach w całym łańcuchu dostaw, umożliwiają podgląd on−line stanów magazynowych, przesunięć pomiędzy magazynami, przyjęć czy wydań z magazynu.

Janusz Dembowski

Szef IT, Thule
Potrzebowaliśmy nowoczesnego systemu, który pozwoliłby nam usprawnić operacje magazynowe. Urządzenia i oprogramowanie dostarczone przez SKK spełniają pokładane w nich oczekiwania. System sprawdził się i będziemy go poszerzać o dodatkowe urządzenia i nowe funkcjonalności.

Dzięki oprogramowaniu SOTI, szef IT Janusz Dembowski, może z Huty Szklanej w Polsce zarządzać kilkudziesięcioma terminalami, pracującymi w zakładach Thule w Polsce, Belgii, Anglii, Szwecji i we Włoszech. Wykorzystując tę aplikację możne zdalnie:

 • sprawdzić stan pracy oraz lokalizację pracujących w całej Europie urządzeń,
 • przeprowadzić diagnostykę danego terminala, czyli sprawdzić konfigurację, stan baterii, zajętość pamięci,
 • dokonać aktualizacji oprogramowania na terminalu,
 • wyłączyć lub zresetować terminal
 • przejąć kontrolę nad terminalem (na zasadzie zdalnego pulpitu) pokazując użytkownikowi jak wykonać daną operację magazynową.

Dostarczone przez SKK urządzenia są objęte polisą serwisową, gwarantującą szybką naprawę, wsparcie techniczne oraz wydłużony do trzechlat okres gwarancji.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Automatyzacja procesu dostaw butli w Gaspol S.A.

System realizacji dostaw butli gazowych w Gaspolu jest teraz w pełni zautomatyzowany. Zamówienia od klientów są wprowadzane do programu Axapta, przekształcane na zlecenia, a następnie automatycznie rozdzielane do kierowców (sprzedawców) i wysyłane do ich mobilnych terminali. System mobilny SKK pozwala na otrzymywanie zamówień i pełną rejestrację sprzedaży na poziomie terminali. Każdy mobilny terminal wyposażony jest w czytnik kodów kreskowych i moduł telefonii komórkowej.
Czytaj dalej

Ewidencja towarów „w ruchu” w Dailyfruits

Dla Dailyfruits firma SKK zaprojektowała specjalny system ewidencyjny do kontroli wydawania i przyjmowania towarów znajdujących się w stałym ruchu, czyli takich, które na bieżąco wychodzą z firmy i wracają do niej. Są więc szczególnie narażone na zaginięcie.
Czytaj dalej

Mobilny system kontroli dostaw w Gordon Sp. z o.o.

W terminale wraz z aplikacją zostało wyposażonych 60 kierowców, którzy pobierają poprzez sieć WiFi dokumenty transportowe z adresami docelowymi dla poszczególnych paczek. Odczyt oraz weryfikacja paczek realizowana jest w miejscu docelowym podczas przekazywania zamówionego towaru.
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków  Napisz email

  Skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej

  Zadzwoń

  Skontaktuj się z nami telefonicznie

  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji