Swisspor Polska Sp. z o.o. wprowadza system automatycznej identyfikacji

Cele wdrożenia

 • Automatyczne znakowanie produktów etykietami z kodem kreskowym
 • Jednoznaczna identyfikacja wyrobów na linii produkcyjnej

Korzyści z wdrożenia:

zajac
Szybki przebieg znakowania produktów
ludzie
Mniej osób potrzebnych do obsługi procesu
lupa_oko
Pełna kontrola na kompletacją
zebatka_strzalki-gora
Większa wydajność pracy
ostrzezenie_spadek
Zmniejszenie liczby błędów
pieniadze_spadek
Redukcja kosztów

SWISSPOR Polska Sp. z o.o. jest częścią europejskiej Grupy „SWISSPOR Holding AG” z siedzibą w Szwajcarii. Grupa SWISSPOR Holding to jeden z największych europejskich producentów materiałów budowlanych. Obecnie w Europie w skład grupy SWISSPOR wchodzi 29 fabryk, które zatrudniają ponad 2000 pracowników w 7 krajach.

W Polsce Swisspor jest obecny od 1999 roku. Obecnie firma posiada cztery zakłady produkcyjne w Chrzanowie, Janowie Podlaskim, Międzyrzeczu i Pelplinie, zlokalizowane w pobliżu istniejących lub planowanych autostrad, co pozwala na sprawną realizację zamówień na terenie całego kraju przy zoptymalizowanych kosztach i zminimalizowanym czasie realizacji dostaw. Wśród produktów wytwarzanych przez Swisspor w Polsce znajdują się m.in. styropian, papa zgrzewalna oraz płyty styropianowe laminowane papą.

Chcąc usprawnić proces identyfikacji produkcji, jak również dostosowując się do wymagań kontrahentów, Swisspor Polska Sp. z o.o. zdecydowała się na wdrożenie linii do automatycznego znakowania produktów. Firma SKK S.A. zaproponowała rozwiązanie, które zapewnia prostą aplikację etykiet i czytelne oznakowanie produktów, umożliwiając ich jednoznaczną identyfikację oraz gwarantując przy tym szybkość działania i wydajność pracy. Rozwiązanie to składa się z aplikatora etykiet i drukarki firmy Mectec oraz akcesoriów niezbędnych do funkcjonowania systemu.

Artur Kaczmarek

Kierownik Produkcji Zakładu Swisspor w Międzyrzeczu
Specjaliści SKK szybko i sprawnie przeprowadzili instalację aplikatorów i szkolenia dla pracowników z ich obsługi. SKK zapewniła także niezbędne materiały eksploatacyjne oraz opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną.

Automatyczne aplikatory etykiet mają budowę modułową. Składają się z modułu drukującego, aplikującego i akcesoriów. Są to nowoczesne i wydajne urządzenia, przeznaczone do pracy w warunkach przemysłowych. Zastosowane w nich zasobniki na etykietę i taśmę barwiącą (450m), pozwalają na wiele godzin bezobsługowej pracy.

Drukarki aplikatorów wyposażone są w szybkie procesory, umożliwiające wydruk kolejnych etykiet z nowymi danymi. Możliwość komunikacji z urządzeniami na wiele sposobów (RS232, RS485, Ethernet, USB) sprzyja łatwej integracji w sposób zależny od wymagań aplikacji.
Trwałość i bezawaryjność urządzeń zapewniają obudowy i elementy wykonawcze aplikatorów, wykonane z materiałów najwyższej jakości, takich jak: stal nierdzewna, utwardzane aluminium czy odporny na uderzenia plastik. Urządzenia są przystosowane do pracy ciągłej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Dzięki zastosowaniu markowych podzespołów pochodzących od najlepszych dostawców, użytkownicy mają zagwarantowany dostęp do części zamiennych na całym świecie.

Pierwsza linia do automatycznego znakowania produkcji została uruchomiona przez SKK w zakładzie produkcyjnym Swisspor w Międzyrzeczu w 2006 roku. Obecnie system automatycznego znakowania produktów (8 zautomatyzowanych linii) działa we wszystkich czterech zakładach produkcyjnych firmy Swisspor w Polsce.

Urządzenia zainstalowane na końcu linii produkcyjnej drukują a następnie naklejają etykiety na zapakowane wcześniej produkty. Teraz ich etykietowanie przebiega szybko i sprawnie, co pozwala na większą kontrolę nad procesem kompletacji, a tym samym zmniejsza liczbę błędów.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne case studies

Etykietowanie w Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o.

Nowy system znakowania produktów zbudowany jest w oparciu o nowoczesną maszynę Herma 362E. Została ona zaprojektowana do użytku nawet w ciężkich, wymagających warunkach, pozostając jednocześnie elegancką i kompaktową. Charakteryzuje się wysoce stabilną i wytrzymałą podstawą ze stali nierdzewnej, podobnie jak elementami odpowiadającymi za regulację i stabilizację produktów.
Czytaj dalej

RFID modernizuje produkcję w Hilding Anders Polska Sp. z o.o.

Pierwsze z nich to nowoczesna technologia produkcyjna wykorzystująca system automatycznej identyfikacji oparty o kody kreskowe oraz o tagi radiowe, pracujące w paśmie UHF. Połączenie obu tych technologii w jednym rozwiązaniu sterowania procesem produkcyjnym jest pionierskim pomysłem dla tego rodzaju zakładów przemysłowych.
Czytaj dalej

Efektywne znakowanie w Akzo Nobel Sp. z o.o.

Głównymi elementami rozwiązania są: układ przewijający, dwie etykieciarki, dwie kamery, układ sterowania i panel operatorski. To półautomatyczne urządzenie, na które operator zakłada trzy rolki z etykietami. Pierwszą stanowią etykiety bazowe, drugą – etykiety z kodem kreskowym i trzecią – etykiety z chipem koloru (próbką koloru danej farby).
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków  Napisz email

  Skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej

  Zadzwoń

  Skontaktuj się z nami telefonicznie

  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji