Trwałe znakowanie w Megatech Industries Tomaszów Sp. z o.o.

Cel wdrożenia:

 • Usprawnienie procesu znakowania

Korzyści z wdrożenia: 

odznaka
Wysoka trwałość oznakowania
lupa_proces
Sprawna identyfikacja wyrobów
wykres_spadek
Obniżenie kosztów
klepsydra
Oszczędności czasu
zebatka_strzalki-gora
Wzrost efektywności pracy

Megatech Industries Tomaszów Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla branży motoryzacyjnej. Są to takie elementy jak: panele drzwiowe, podsufitki, części siedzeń i bagażników itp. Zakład produkcyjny w Tomaszowie Mazowieckim funkcjonuje od 1996 roku. Obecnie (od 2016 roku) jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Megatech z siedzibą w Liechtensteinie. Grupa ta posiada łącznie 12 fabryk i 5 centrów technicznych na całym świecie. Produkty Megatech spełniają najwyższe wymagania klientów dzięki wykorzystaniu know-how firmy, specjalnie ulepszanych materiałów i procesów produkcyjnych.

Branża motoryzacyjna należy do tych wymagających w zakresie znakowania jej produktów. Materiały wykorzystywane do etykietowania muszą sprostać wysokim wymogom, jakie stawia przed nimi specyfika pracy. Niezależnie na jakim etapie łańcucha dostaw będą zastosowane, powinny być bardzo trwałe i zapewniać czytelność odczytu.

Wyzwaniem dla firmy Megatech okazało się być znakowanie jednego ze swoich wyrobów, jakim są komponenty używane do kompletacji foteli samochodowych. Znakowana powierzchnia nie jest równa czy gładka, a wytłoczona różnymi oznaczeniami producenta. Ponadto jest ona specyficzna, bo wykonana z materiału drewnopochodnego, lekko zaolejonego. Z wymienionych powodów przyczepność etykiet jest utrudniona.

Adrian Podkalicki

Dyrektor ds. Jakości, Megatech Industries Tomaszów Sp. z o.o.
Współpraca z SKK jest dla nas bardzo satysfakcjonująca. Z radością obserwujemy otwarte podejście firmy do wyzwań, jakie przed nią stawiamy. Wdrożone rozwiązanie w zakresie znakowania naszego produktu sprawdza się znakomicie i w znacznym stopniu ułatwia ten etap produkcji.

Dotychczas stosowane rozwiązanie było metodą nieco złożoną, ponieważ aby zapewnić przyczepność etykiet do podłoża, oprócz nich stosowano jeszcze klej. Taki sposób znakowania nie należał do wygodnych oraz generował dodatkowe koszty i czas.

W celu jego udoskonalenia Megatech zwróciło się do firmy SKK S.A., z którą współpracuje od wielu lat w zakresie różnych rozwiązań. Po zebraniu niezbędnych informacji co do potrzeb klienta SKK przeprowadziło testy materiałów na oryginalnym, znakowanym komponencie. Następnie próbki zostały przesłane do klienta, gdzie poddano je kolejnym testom w komorze klimatycznej. Finalnie wybrano specjalizowane etykiety z poliestru z bardzo mocnym klejem, gdyż sprawdziły się najlepiej. Zapewniają one natychmiastową adhezję do znakowanej powierzchni oraz spełniają pozostałe, niezbędne wymogi producenta. Do wymienionych etykiet dobrano także adekwatną taśmę barwiącą, gwarantującą najwyższej jakości nadruk termotransferowy.

Dzięki odpowiednio dobranym materiałom Megatech posiada teraz profesjonalne, trwałe oznakowanie komponentów foteli samochodowych. Ponadto proces znakowania trwa znacznie krócej, redukuje koszty oraz z pewnością jest bardziej komfortowy.

W ramach wdrożenia firmy podpisały umowę w zakresie dostaw opisanych materiałów eksploatacyjnych. Umowa gwarantuje nie tylko brak opóźnień w doręczaniu etykiet i taśm, lecz również stałą cenę przez minimum rok oraz niezmienne, wysokiej jakości materiały.

Warto dodać, iż obie firmy nadal zacieśniają współpracę, ponieważ już prowadzą rozmowy na temat znakowania kolejnych wyrobów producenta z Tomaszowa.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Sprawne zarządzanie produkcją i magazynem w P.P.H.U. POLIPACK S.J.

Nowy system obsługuje przyjęcia, wydania, inwentaryzację, zarządza przestrzenią magazynową oraz rejestruje zużycie surowców w poszczególnych partiach półproduktu i wyrobu gotowego. Wszystkie te operacje realizowane są pod kątem genealogii produktu (moduł traceability), dzięki w dowolnej chwili można prześledzić pełen proces produkcyjny – od momentu przyjęcia surowca do chwili wysyłki finalnego wyrobu do klienta.
Czytaj dalej

Ewidencja towarów „w ruchu” w Dailyfruits

Dla Dailyfruits firma SKK zaprojektowała specjalny system ewidencyjny do kontroli wydawania i przyjmowania towarów znajdujących się w stałym ruchu, czyli takich, które na bieżąco wychodzą z firmy i wracają do niej. Są więc szczególnie narażone na zaginięcie.
Czytaj dalej

Profesjonalne znakowanie produktów w ITM Poland Sp. z o.o.

Specjaliści z SKK, analizując potrzeby ITM Poland, zaproponowali specjalistyczne etykiety z tworzywa sztucznego Removable Label White. Tworzywo to ma podwyższone parametry wytrzymałościowe, jak również jest odporne na wiele chemikaliów i łagodne kwasy. Produkowane przez SKK etykiety są pokryte całkowicie usuwalnym klejem.
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków  Napisz email

  Skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej

  Zadzwoń

  Skontaktuj się z nami telefonicznie

  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji