Uniwersytet Jagielloński modernizuje inwentaryzację

Cele wdrożenia

  • Usprawnienie procesu inwentaryzacji
  • Konsolidacja nowego rozwiązania z nadrzędnym systemem uczelni

Korzyści z wdrożenia:

Efektywny i rzetelny proces inwentaryzacji
Możliwość przeprowadzania kilku spisów jednocześnie
puzzle
Dopasowanie aplikacji pod indywidualne potrzeby uczelni
Oszczędność czasu i kosztów
ostrzezenie_spadek
Minimalizacja błędów komisji spisowych

Uniwersytet Jagielloński jest najstarszą uczelnią w Polsce i jedną z najstarszych w Europie. Został założony w 1364 roku przez króla polskiego Kazimierza Wielkiego. Współcześnie krakowska uczelnia posiada 15 wydziałów, w tym trzy medyczne. Ta rozpoznawalna na całym świecie instytucja akademicka kształci ok. 50 tys. studentów rocznie, w tym osób z wielu, nie tylko europejskich krajów.

Uczelnia, podobnie jak inne instytucje publiczne i firmy komercyjne, musi przeprowadzać okresowe inwentaryzacje. A inwentaryzacja w przypadku Uniwersytetu Jagiellońskiego to poważne wyzwanie, ponieważ spisowi podlegają setki tysięcy obiektów.

Władze uczelni, chcąc usprawnić proces spisywania składników swojego majątku, zdecydowały się na wdrożenie rozwiązania zaproponowanego przez firmę SKK, składającego się z terminali Honeywell Dolphin 6100 oraz aplikacji SKK Smart.

 

Anna Mirek

Dział Inwentaryzacji Ciągłej, Uniwersytet Jagielloński
Konsultanci SKK w krótkim czasie dostosowali program do indywidualnych potrzeb naszego uniwersytetu. Dzięki rozwiązaniu wdrożonemu przez SKK proces spisu przebiega sprawniej i zajmuje mniej czasu.

Komputer mobilny Honeywell Dolphin 6100 to eleganckie i niezawodne urządzenie wyposażone w czytnik skanujący kody dwuwymiarowe (2D) oraz standardowe kody jednowymiarowe (1D), który umożliwia odczyt kodów o dowolnej orientacji, a także tworzenie fotodokumentacji. Na ekranie urządzenia wyświetlane są komunikaty, sygnalizujące nieprawidłowości podczas spisu. Dodatkową jego zaletą jest możliwość prowadzenia kilku spisów jednocześnie (dla kilku jednostek).

Terminal umożliwia wymianę danych z systemem zarządzania urzelnią (SAP) na całym obszarze objętym siecią bezprzewodową (wszystkie jednostki UJ). Ponadto użytkownik ma zagwarantowane bezpieczne przechowywanie danych (zabezpieczenia w pamięci nieulotnej lub na wymiennych nośnikach).

Zintegrowane radio w standardzie 802.11 b/g zapewnia użytkownikom łączność z systemem informatycznym uczelni i dostęp do niezbędnych danych przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego bezpieczeństwa transmisji.

SKK Smart to proste do wdrożenia oprogramowanie przeznaczone dla komputerów mobilnych wyposażonych w czytniki kodów kreskowych (np. Dolphin 6100). Aplikacja umożliwia dokumentowanie inwentaryzacji poprzez rejestrację kodów kreskowych, którymi są oznakowane przedmioty i obiekty. Dzięki temu praca z aplikacją eliminuje konieczność pracochłonnego dokumentowania operacji z użyciem papierowych list. SKK Smart został zintegrowany z SAP uczelni i współpracuje z nim na zasadzie wymiany danych.

W ramach współpracy SKK przeprowadziła także szkolenia dla pracowników UJ oraz podpisała z uczelnią 3-letnią umowę na rozszerzoną gwarancję, obejmującą oprogramowanie i sprzęt.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne case studies

Nowoczesna inwentaryzacja w market-Detal

Nowe rozwiązanie inwentaryzacyjne w sieci Mila jest ściśle zintegrowane z systemem ERP SAP, z którego korzysta firma. Numery kodów kreskowych są zsynchronizowane z ewidencyjną bazą danych środków trwałych w SAP. Każda zmiana w jednym z systemów jest natychmiast zapisywana w jego „bliźniaczej” wersji. Import danych między systemami jest realizowany za pośrednictwem dedykowanego modułu informatycznego.
Czytaj dalej

Maszyny i narzędzia pod kontrolą w Infra-Port Sp. z o.o.

System został wdrożony w magazynie środków BHP oraz magazynie narzędzi. Dostarczone rozwiązanie wspiera procesy magazynowe związane z przyjmowaniem oraz wydawaniem maszyn i narzędzi. Moduł wspomaga także automatyzację procesu inwentaryzacji zarówno w magazynach jak i na placach budowy.
Czytaj dalej

Sprawna i profesjonalna obsługa w Centrum Akcesoriów Meble.pl

Poszczególne towary w salonie zostały oznaczone kodem kreskowym. Ze względu na oszczędność miejsca, potrzebnego na opis artykułu oraz wygodę odczytu, wykorzystano w tym celu kody 2D. Doradca w trakcie wykonywania z klientem zakupów, skanuje kody artykułów i w trybie on-line (poprzez sieć radiową) dysponuje na terminalu mobilnym informacją, czy pożądana ilość towaru jest dostępna w magazynie.
Czytaj dalej

W czym możemy Ci pomóc?

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00
zapytanie@skkglobal.com

    Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji