Wzorowa sieć w Greek Trade Sp. z o.o.

Cel wdrożenia:

 • Rozbudowa oraz optymalizacja LAN i WLAN

Korzyści z wdrożenia:

paleta_slonce
Sprawna obsługa operacji magazynowych
wifi
Stabilność i niezawodność sieci
tarcza
Bezpieczeństwo komunikacji
zebatka_strzalki-kolo
Bezobsługowy mechanizm działania sieci
puzzle
Możliwość rozbudowy systemu
wykres_wzrost
Wzrost efektywności przedsiębiorstwa

Istniejąca od 1992 roku firma Greek Trade Sp. z o.o. jest producentem, dystrybutorem oraz importerem towarów z branży spożywczej. Przez 25 lat swojej działalności wypracowała pozycję lidera w sprzedaży na rynku europejskim. W Zakładzie Produkcyjnym w Porszewicach koło Łodzi firma wytwarza artykuły sygnowane własnymi markami, tj. Helcom, Biooaza, Barri, Ahina, a także markami własnymi swoich klientów. W asortymencie tym znajdziemy m.in. warzywa i owoce konserwowe, owoce prażone, dżemy, powidła, nadzienia do ciast, pasty warzywne i owocowe, bruschetty. Stałe unowocześnianie linii produkcyjnej, rozwój bazy surowcowej, zachowanie rygoru technologicznego, jak również dobór wykwalifikowanej kadry, pozwala firmie na utrzymanie najwyższej jakości produkcji, umożliwiając jednocześnie oferowanie produktu bezpiecznego, spełniającego wymagane normy. Przedsiębiorstwo wdrożyło i stale rozwija System Zarządzania Jakością ISO, posiada certyfikat HACCP oraz Certyfikat Rolnictwa Ekologicznego. Oprócz produkcji własnej Greek Trade Sp. z o.o. importuje i dystrybuuje produkty sprowadzane z ponad 70 krajów świata. Stąd w ofercie znajdują się również nawet najbardziej egzotyczne owoce i warzywa czy najszerszy na rynku wybór win greckich.

Oferta Greek Trade skierowana jest do sieci handlowych, hurtowni gastronomicznych, restauracji, hoteli, zakładów przetwórstwa owocowo-warzywnego, piekarni i cukierni, które zaopatrują się w centralach dystrybucji w Krakowie i wspomnianych Porszewicach. Ponadto z powodzeniem eksportuje gotowe towary do wielu krajów, głównie europejskich. Spółka była wielokrotnie wyróżniana za nienaganną jakość produktów oraz dynamiczny rozwój. Były to m.in. takie nagrody jak: Perła Rynku FMCG 2010, Diamenty Forbes’a 2015 oraz aż kilkunastokrotne odznaczenia w rankingu „Gazele Biznesu”.

Wskutek ekspansywnego rozwoju Greek Trade zdecydowała się na powiększenie swojego zakładu. Tym samym, w celu prawidłowego i sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa, niezbędnym stało się rozszerzenie zasięgu sieci o nowo powstały obszar. Bazując na dobrze przebiegającej w latach poprzednich współpracy, w 2016r. władze spółki ponownie powierzyły realizację wspomnianego zadania krakowskiej firmie SKK S.A. Obydwie firmy miały okazję współpracować kilka lat wcześniej, kiedy to SKK – oprócz zaprojektowania i wdrożenia sieci, dostarczyła sprzęt do automatycznej identyfikacji.

Rafał Bujnowicz

Informatyk, Greek Trade Sp. z o.o.
Kolejny raz zaufaliśmy firmie SKK S.A. i absolutnie nie zawiedliśmy się. Zespół specjalistów z SKK świetnie sprostał postawionemu wyzwaniu – dobrał optymalne dla nas rozwiązanie i profesjonalnie je wdrożył. System sieciowy działa bardzo dobrze, a co za tym idzie – przedsiębiorstwo prężnie prosperuje. Można powiedzieć, że sieć rozwija się wraz z naszym zakładem, bo jego powiększenie wymusza także powiększenie obszaru zasięgu sieci. Stąd myślę, że współpraca z SKK ma charakter przyszłościowy.

Zespół specjalistów w zakresie sieci (SKK Network Team) dopasował nowe rozwiązanie do potrzeb klienta, ponieważ nie tylko rozbudował sieć, ale również umiejętnie połączył nową sieć z tą dotychczas funkcjonującą. Wdrożenie rozpoczęto od pomiarów propagacji fal, na podstawie których przygotowano projekt LAN i WLAN. Rozwiązaniem, które wybrano zostało Cisco Mobility Express.

W dobudowanym obszarze zakładu, którym jest magazyn wysokiego składowania, został zamontowany nowy punkt dystrybucyjny z wyposażeniem aktywnym i pasywnym. Sprzęt aktywny stanowią switch Cisco w standardzie przemysłowym (enterprise class) oraz UPS. Zadaniem switcha (przełącznika) jest zasilanie punktów dostępowych przy pomocy technologii PoE, natomiast UPS (zasilacz) ma podtrzymać zasilanie urządzeń tj. switch i punkty dostępowe w przypadku awarii. Do punktu dystrybucyjnego doprowadzono światłowód w celu integracji z istniejącą infrastrukturą sieciową. Z kolei z punktu dystrybucyjnego poprowadzono okablowanie ethernetowe do miejsc instalacji punktów dostępowych, których rozmieszczenie opracowano wcześniej w projekcie.

W nowo powstałej przestrzeni zakładu zainstalowano punkty dostępowe Cisco serii 1832 ze zintegrowanymi antenami oraz zaadoptowano część wcześniej zdemontowanych punktów dostępowych pierwotnej sieci. Zabieg ten miał na celu optymalizację działania sieci – dopasowania pierwotnej sieci do nowej bez konieczności wymiany wszystkich urządzeń. Dzięki rozwiązaniu Cisco Mobility Express sieć nie wymaga zastosowania dedykowanego kontrolera bezprzewodowego. Zarządzanie siecią odbywa się za pomocą wirtualnego kontrolera wbudowanego w jeden z punktów dostępowych.

Po zakończeniu prac instalacyjnych, w tym prac na wysokościach oraz odpowiedniej konfiguracji przeprowadzone pomiary wykazały bardzo dobre, zgodne z założeniami projektowymi, parametry działania sieci. System sieci bezprzewodowej działa samoczynnie i dynamicznie reaguje na zmiany środowiskowe – optymalnie dostosowując poziom mocy oraz kanały punktów dostępowych. Konieczność ingerencji jest zredukowana do minimum. Ponadto system umożliwia łatwą rozbudowę – wówczas nowo instalowane punkty dostępowe będą konfigurowane automatycznie. Zastosowany nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt Cisco (switch i punkty dostępowe), pracujący w standardzie bezprzewodowym 802.11ac, posiada bardzo dużą wydajność i energooszczędność, jest także dedykowany do implementacji w wymagających warunkach. Zapewnia on komunikację na wysokim poziomie, która z kolei umożliwia prawidłową i płynną pracę urządzeń mobilnych. Wskutek tego usprawnieniu ulega gospodarka magazynowa przedsiębiorstwa, ponieważ wzrasta szybkość i precyzyjność wykonywanych operacji oraz minimalizuje się ilość błędów.

W ramach wdrożenia SKK przeprowadziła szkolenie dla administratora systemu, a dostarczony sprzęt sieciowy został objęty rozszerzonym – 3-letnim – kontraktem serwisowym producenta.

 

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Wdrożenie i ujednolicenie sieci LAN i WLAN dla firmy Espersen

Na uwagę zasługuje fakt, iż część punktów dostępowych pracuje w mroźniach i chłodniach, czyli w temperaturach odpowiednio: do -30 stopni C oraz do -10 stopni C. Tutaj SKK zapewniła dedykowane urządzenia. Z kolei w pozostałych obszarach produkcji prace instalacyjne wymagały uwzględnienia innych czynników.
Czytaj dalej

Niezawodny system sieciowy w Auto-Gum Sp. z o.o. Sp.k.

Opony są materiałem silnie tłumiącym fale radiowe, co stanowi wyzwanie przy planowaniu sieci. Aby zapewnić jej prawidłowe działanie należy uwzględnić zarówno pełne, jak i częściowe wypełnienie magazynu towarem. Kierując się doświadczeniem, wykonanymi symulacjami i pomiarami propagacji fal, specjaliści z SKK w ramach projektu dobrali odpowiednie rodzaje i ilości urządzeń sieciowych oraz właściwie je rozmieścili.
Czytaj dalej

Komunikacja bezprzewodowa w Südzucker Polska S.A.

Wdrożenie, zaproponowanego przez SKK, rozwiązania umożliwiło połączenie siecią radiową pięciu zakładów wytwórczych Südzucker Polska, zlokalizowanych na terenach od Dolnego Śląska aż po granicę polsko-ukraińską. Zainstalowana w magazynach wyrobów gotowych sieć radiowa pozwala na sprawną komunikację bezprzewodową, a co za tym idzie identyfikację i weryfikację palet oraz miejsca, gdzie się aktualnie znajdują.
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków  Napisz email

  Skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej

  Zadzwoń

  Skontaktuj się z nami telefonicznie

  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji