PZ HTL

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów współpracy z firmą SKK S.A. Wdrożony system to ogromne wsparcie dla działalności firmy. Profesjonalizm pracowników SKK – czy to na etapie projektowym, czy wdrożeniowym – skutkuje ułatwieniem naszej pracy, przyśpieszeniem wszystkich procesów, co za tym idzie obsługą większej ilości zleceń, a finalnie wzrostem korzyści finansowych przedsiębiorstwa"

Więcej informacji

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów współpracy z firmą SKK S.A. Wdrożony system to ogromne wsparcie dla działalności firmy. Profesjonalizm pracowników SKK – czy to na etapie projektowym, czy wdrożeniowym – skutkuje ułatwieniem naszej pracy, przyśpieszeniem wszystkich procesów, co za tym idzie obsługą większej ilości zleceń, a finalnie wzrostem korzyści finansowych przedsiębiorstwa"

PZ HTL S.A. jest czołowym producentem sprzętu laboratoryjnego. Ponad 35-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji ręcznych systemów dozujących oraz podejmowanie działań, mających na celu poznanie potrzeb klientów, owocują tworzeniem wyrobów najwyższej jakości. Ponadto firma gwarantuje dostęp do autoryzowanego serwisu, obsługującego naprawę i kalibrację urządzeń. Posiadane certyfikaty czy stosowane, odpowiednie normy pomagają spółce w realizacji tych wymagających zadań. Są to m.in. certyfikowany System Zarządzania Jakością, System Zarządzania Środowiskiem oraz wystawiany każdemu produktowi Certyfikat Kontroli Jakości.

Wyroby PZ HTL S.A., poprzez doskonale zorganizowaną sieć sprzedaży, docierają do ponad 145 dystrybutorów w 80 krajach całego świata. W Polsce dystrybutorzy posiadają swoje przedstawicielstwa na terenie całego kraju. W ofercie firmy znajduje się obecnie 5 serii pipet automatycznych, szeroki wybór końcówek do pipet, elektroniczny pipetor z pipetami serologicznymi, dozator krokowy tzw. „stepper” ze strzykawkami, oraz różnego rodzaju akcesoria.

Dzięki bliskiej współpracy z partnerami, PZ HTL na bieżąco śledzi zmieniające się tendencje rynkowe i nowości w branży medyczno-laboratoryjnej na całym świecie. Starając się sprostać wymaganiom swoich klientów, firma kładzie silny nacisk nie tylko na tworzenie nowych wyrobów, czy modernizację już istniejących, ale również na udoskonalanie procesów służących ich produkcji.

Jednym z takich wyzwań, przed którym w roku 2016 stanęło przedsiębiorstwo, było unowocześnienie i usprawnienie procesów w zakresie logistyki i produkcji – począwszy od zakupu surowców niezbędnych do wytworzenia finalnych produktów aż do ich wysyłki do swoich klientów.

Przystępując do realizacji założonego celu, PZ HTL zwróciła się do firmy SKK S.A. z prośbą o przedstawienie kompleksowego rozwiązania. Miało ono również spełniać takie wymogi jak: obsługę zleceń zgodnie z mechanizmem FIFO, stabilną wymianę danych z systemem nadrzędnym przedsiębiorstwa (IFS) i możliwość współpracy z innymi systemami ERP – jeśli w przyszłości spółka zdecydowałaby się na taką zmianę. Biorąc pod uwagę wszystkie potrzeby i oczekiwania klienta, SKK przygotowała projekt systemu do mobilnej obsługi magazynu i rejestracji operacji na produkcji.

Obok powierzchni magazynowych PZ HTL posiada kilka działów produkcyjnych. Są to wtryskownia, tampodruk, montaż, kontrola jakości i pakownia. We wszystkich tych miejscach realizowana jest duża ilość operacji rejestracji danych. Do tej pory dane były rejestrowane i wprowadzane do systemu informatycznego IFS ręcznie – przepisywano je ze zlecenia na kartce do komputera. Zajmowało to sporo czasu, wnosiło opóźnienia i stwarzało niemałe ryzyko pomyłek.

Wraz z nowym rozwiązaniem z pomocą przyszła technologia kodów kreskowych (1D i 2D). System bazuje ponadto na terminalach Honeywell 6500 z wbudowanymi czytnikami kodów, komputerach stacjonarnych (panelach) z dołączonymi czytnikami Honeywell 1900 G, oprogramowaniu SKK Smart, aplikacji Nice Label oraz dedykowanym webserwisie - module wymiany danych SKK WebTransfer.

Zobacz więcej

 

Korzyści z wdrożenia: 

 

  • Przyśpieszenie operacji magazynowych
  • Przyśpieszenie rejestracji zadań produkcyjnych
  • Jednolite, trwałe oznakowanie produktów i lokalizacji magazynowych
  • Eliminacja dokumentów papierowych
  • Minimalizacja błędów
  • Wzrost wydajności pracy