Trwałe znakowanie w Megatech Industries Tomaszów Sp. z o.o.

"Współpraca z SKK jest dla nas bardzo satysfakcjonująca. Z radością obserwujemy otwarte podejście firmy do wyzwań, jakie przed nią stawiamy. Wdrożone rozwiązanie w zakresie znakowania naszego produktu sprawdza się znakomicie i w znacznym stopniu ułatwia ten etap produkcji " ocenia Adrian Podkalicki, Dyrektor ds. Jakości w Megatech Industries Tomaszów Sp. z o.o.

Więcej informacji

"Współpraca z SKK jest dla nas bardzo satysfakcjonująca. Z radością obserwujemy otwarte podejście firmy do wyzwań, jakie przed nią stawiamy. Wdrożone rozwiązanie w zakresie znakowania naszego produktu sprawdza się znakomicie i w znacznym stopniu ułatwia ten etap produkcji " ocenia Adrian Podkalicki, Dyrektor ds. Jakości w Megatech Industries Tomaszów Sp. z o.o.

Megatech Industries Tomaszów Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla branży motoryzacyjnej. Są to takie elementy jak: panele drzwiowe, podsufitki, części siedzeń i bagażników itp. Zakład produkcyjny w Tomaszowie Mazowieckim funkcjonuje od 1996 roku. Obecnie (od 2016 roku) jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Megatech z siedzibą w Liechtensteinie. Grupa ta posiada łącznie 12 fabryk i 5 centrów technicznych na całym świecie.

Produkty Megatech spełniają najwyższe wymagania klientów dzięki wykorzystaniu know-how firmy, specjalnie ulepszanych materiałów i procesów produkcyjnych.

Branża motoryzacyjna należy do tych wymagających w zakresie znakowania jej produktów. Materiały wykorzystywane do etykietowania muszą sprostać wysokim wymogom, jakie stawia przed nimi specyfika pracy. Niezależnie na jakim etapie łańcucha dostaw będą zastosowane, powinny być bardzo trwałe i zapewniać czytelność odczytu.

Wyzwaniem dla firmy Megatech okazało się być znakowanie jednego ze swoich wyrobów, jakim są komponenty używane do kompletacji foteli samochodowych. Znakowana powierzchnia nie jest równa czy gładka, a wytłoczona różnymi oznaczeniami producenta. Ponadto jest ona specyficzna, bo wykonana z materiału drewnopochodnego, lekko zaolejonego. Z wymienionych powodów przyczepność etykiet jest utrudniona.

Dotychczas stosowane rozwiązanie było metodą nieco złożoną, ponieważ aby zapewnić przyczepność etykiet do podłoża, oprócz nich stosowano jeszcze klej. Taki sposób znakowania nie należał do wygodnych oraz generował dodatkowe koszty i czas.

W celu jego udoskonalenia Megatech zwróciło się do firmy SKK S.A., z którą współpracuje od wielu lat w zakresie różnych rozwiązań.

Po zebraniu niezbędnych informacji co do potrzeb klienta SKK przeprowadziło testy materiałów na oryginalnym, znakowanym komponencie. Następnie próbki zostały przesłane do klienta, gdzie poddano je kolejnym testom w komorze klimatycznej. Finalnie wybrano specjalizowane etykiety z poliestru z bardzo mocnym klejem, gdyż sprawdziły się najlepiej. Zapewniają one natychmiastową adhezję do znakowanej powierzchni oraz spełniają pozostałe, niezbędne wymogi producenta. Do wymienionych etykiet dobrano także adekwatną taśmę barwiącą, gwarantującą najwyższej jakości nadruk termotransferowy.

Dzięki odpowiednio dobranym materiałom Megatech posiada teraz profesjonalne, trwałe oznakowanie komponentów foteli samochodowych. Ponadto proces znakowania trwa znacznie krócej, redukuje koszty oraz z pewnością jest bardziej komfortowy.

W ramach wdrożenia firmy podpisały umowę w zakresie dostaw opisanych materiałów eksploatacyjnych. Umowa gwarantuje nie tylko brak opóźnień w doręczaniu etykiet i taśm, lecz również stałą cenę przez minimum rok oraz niezmienne, wysokiej jakości materiały.

Warto dodać, iż obie firmy nadal zacieśniają współpracę, ponieważ już prowadzą rozmowy na temat znakowania kolejnych wyrobów producenta z Tomaszowa.

Współpraca z SKK jest dla nas bardzo satysfakcjonująca. Z radością obserwujemy otwarte podejście firmy do wyzwań, jakie przed nią stawiamy. Wdrożone rozwiązanie w zakresie znakowania naszego produktu sprawdza się znakomicie i w znacznym stopniu ułatwia ten etap produkcji - ocenia Adrian Podkalicki, Dyrektor ds. Jakości w Megatech Industries Tomaszów Sp. z o.o.

 

 

Zobacz więcej

 

Korzyści z wdrożenia:

  • Wysoka trwałość oznakowania
  • Sprawna identyfikacja wyrobów
  • Obniżenie kosztów
  • Oszczędności czasu
  • Wzrost efektywności pracy