Analiza zimnego łańcucha dostaw na podstawie konkretnych przypadków

Dariusz Szarek (SKK)
Augustyn Lorenc (Politechnika Krakowska)
15.06.2023
10:00
Czy wiesz, że… oszczędzając 0,5 kg suchego lodu w jednym cyklu logistycznym, rocznie możesz zredukować koszty zimnego łańcucha dostaw nawet o 800 000 zł?

O tym i o innych kwestiach, na które należy zwrócić uwagę zarządzając procesami logistycznymi w firmie opowiemy na najbliższym webinarze (spotkanie potrwa około 1 godzinę). Aby zapisać się na wydarzenie wypełnij poniższe pola.

Serdecznie zapraszamy na webinar pt. Analiza zimnego łańcucha dostaw na podstawie konkretnych przypadków, który odbędzie się 15.06.2023 o godzinie 10:00.  

Spotkanie poprowadzą Dariusz Szarek – Doradca Klienta (SKK SA) oraz Augustyn Lorenc – Adiunkt badawczy (Politechnika Krakowska), którzy specjalizują się w kwestiach optymalizacji procesów związanych z zimnym łańcuchem dostaw.

Podczas spotkania dowiedzą się Państwo m.in.:

  1. Jak zaoszczędzić dzięki większej efektywności wykorzystania pojemników termoizolacyjnych?
    Dla przykładu: jeżeli firma posiada 3000 pojemników, a nasza analiza wykazuje, że ich wykorzystanie utrzymuje się na poziomie 70%, to zwiększając stopień używania zaledwie o 5%, to będzie mogła zaoszczędzić ok. 800 000 zł.
  2. W jaki sposób zarządzać dozowaniem czynnika chłodzącego, aby towar dotarł w odpowiedniej temperaturze, a firma nie narażała się na dodatkowe koszty?
    Średnie zapotrzebowanie na 1 cykl logistyczny wynosi 3 kg suchego lodu. Rocznie jest to 1 638 000 kg, który kosztuje ok. 3 zł za kilogram. W skali roku wydajemy więc 4 914 000 za sam czynnik chłodzący. Oszczędzając jedynie 0,5 kg suchego lodu w jednym cyklu, możemy zredukować ponoszone koszty nawet o 800 000 zł.
  3. Na czym polega nieefektywne wykorzystanie termolodówek?
  4. Jaki wpływ na cały zimny łańcuch dostaw ma termoizolacyjność pojemników?
  5. Co zrobić, aby wdrożyć dostawy multiolder i zwiększyć ich efektywność?
  6. Podczas webinaru podzielimy się z Państwem wiedzą opartą na latach doświadczenia, analiz i obserwacji. Poruszymy kwestie, które najczęściej dotyczą naszych partnerów i przedstawimy konkretne przykłady działań mogących wpływać na procesy logistyczne w Państwa firmie.

Jeżeli chcą się Państwo dowiedzieć, w jaki sposób dane z zimnego łańcucha dostaw wykorzystać w zarządzaniu i optymalizacji procesami logistycznym w Państwa firmach, zapraszamy do zapisu na webinar.   

Prowadzący:

 

Dariusz Szarek
Doradca techniczno – handlowy
SKK

Jestem doradcą techniczno–handlowym i zajmuje się wdrażaniem rozwiązań do optymalizacji logistyki w zimnym łańcuchu dostaw. Rozkładam cały proces na małe fragmenty i szukam przestrzeni do optymalizacji. Dzięki zastosowaniu technologii jestem w stanie bardzo precyzyjnie zdiagnozować który etap wymaga usprawnień.

 

Augustyn Lorenc
Adiunkt badawczy
Politechnika Krakowska

Jestem pracownikiem naukowym Politechniki Krakowskiej od 2011. Autorem ponad 80 publikacji naukowych, prelegentem na licznych konferencjach krajowych i międzynarodowych.  Moje zainteresowania badawcze obejmują zarządzanie łańcuchem dostaw, spedycję, zabezpieczanie ładunków, sztuczne sieci neuronowe, logistykę magazynową ze szczególnym uwzględnieniem zimnego łańcucha dostaw, analizy Big Data i nowoczesne technologie IoT . Od 2016 współpracuje z SKK S.A. realizując projekty z zakresu IoT w zimnym łańcuchu dostaw i logistyce magazynowej.

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji