Komunikacja bezprzewodowa w Südzucker Polska S.A.

Cele wdrożenia:

  • Budowa bezprzewodowej sieci radiowej, łączącej 5 zakładów produkcyjnych
  • Spełnienie wymogu śledzenia produktów

Korzyści z wdrożenia: 

tarcza
Bezpieczna komunikacja
lupa_oko
Szybka identyfikacja towarów
lupa_proces
Sprawna weryfikacja miejsca pobytu palet w łańcuchu dostaw
smartfon_monitor
Lepsze zarządzanie produkcją i zapasem magazynowym

Südzucker Polska S.A. to dynamicznie rozwijająca się spółka należąca do Grupy Südzucker − największego producenta cukru w Europie. Firma koordynuje działalność pięciu zakładów produkcyjnych, zlokalizowanych na najbardziej urodzajnych terenach na Śląsku oraz w południowo -wschodniej Polsce. Südzucker Polska codziennie dostarcza do przemysłu spożywczego produkty marki „Cukier Królewski”. O wysokiej jakości produktów świadczą zdobyte certyfikaty tj. HACCP, ISO 9001 i IFS.

Obecnie identyfikacja jest jednym z najważniejszych elementów nowoczesnego systemu produkcji i dystrybucji żywności. Prawodawstwo europejskie i krajowe nakłada na firmy zajmujące się produkcją artykułów spożywczych coraz więcej obowiązków. W związku z wymogiem śledzenia produktów w magazynach Südzucker w Polsce konieczne było zastosowanie systemu informatycznego zarządzającego magazynem – to z kolei wymagało wprowadzenia sprawnej i działającej w kilku lokalizacjach sieci radiowej. Do wykonania tego ostatniego zadania zaproszono krakowską firmę SKK S.A., która ma duże doświadczenie we wdrażaniu sieci bezprzewodowych w środowiskach produkcyjno-magazynowych. SKK zaproponowała budowę centralnie zarządzanej sieci radiowej Cisco, opartej o punkty dostępowe (Access Points), czyli zarządzanej przez jeden serwer, a obejmującej i funkcjonującej w wielu lokalizacjach – zgodnie z potrzebą Südzucker Polska.

Tomasz Majchrowicz

Kierownik IT, Südzucker Polska
O wdrożenie sieci radiowej poprosiliśmy SKK S.A., ponieważ już wcześniej mieliśmy przyjemność współpracować, a ponadto firma ma poparte rekomendacjami doświadczenie we wdrażaniu sieci bezprzewodowych. SKK to firma elastyczna i wrażliwa na potrzeby klientów. Jestem bardzo zadowolony
z efektów tej współpracy, a wdrożenie z pewnością mogę określić jako sukces.

Przeprowadzone przez SKK wdrożenie objęło zaprojektowanie, instalację i uruchomienie sieci oraz szkolenie dla administratora systemu. W pierwszej kolejności specjaliści z SKK dokonywali wizji lokalnej, podczas której wykonywali pomiary propagacji fal oraz zapoznawali się z konstrukcją hal, w których miała pracować sieć radiowa. Na tej podstawie przygotowali projekt z doborem odpowiedniego sprzętu, określeniem jego precyzyjnej ilości (punkty dostępowe, anteny), jak również z jego optymalnym rozmieszczeniem. W dalszym etapie przystąpiono do instalacji, konfiguracji i uruchomienia sieci. Wdrożenie, zaproponowanego przez SKK, rozwiązania umożliwiło połączenie siecią radiową pięciu zakładów wytwórczych Südzucker Polska, zlokalizowanych na terenach od Dolnego Śląska aż po granicę polsko-ukraińską. Zainstalowana w magazynach wyrobów gotowych sieć radiowa pozwala na sprawną komunikację bezprzewodową, a co za tym idzie identyfikację i weryfikację palet oraz miejsca, gdzie się aktualnie znajdują. Przeprowadzone wdrożenie oznacza także znaczną poprawę procesu produkcyjnego i jakości śledzenia wyprodukowanych partii, umożliwia optymalne zarządzanie zapasami magazynowymi.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Efektywne zarządzanie magazynem w Anton Röhr Logistyka Sp. z o.o.

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie magazynu Anton Röhr Logistyka zdecydowała się na wprowadzenie udoskonaleń. W tym celu firma zwróciła się do SKK S.A. z zadaniem wdrożenia sieci bezprzewodowej, wprowadzenia automatycznej identyfikacji produktów i funkcjonalnej organizacji przestrzeni magazynu.
Czytaj dalej

Niezawodny system sieciowy w Auto-Gum Sp. z o.o. Sp.k.

Dynamicznie prosperująca firma Auto-Gum stanęła przed zadaniem usprawnienia swoich procesów logistycznych. Obsługa stale wzrastającej ilości zamówień od klientów oraz intensywny rozwój zrodziły potrzebę powiększenia powierzchni magazynowej do składowania i obrotu towarami.
Czytaj dalej

Niezawodna sieć bezprzewodowa w Farm Frites Poland SA

Potrzeba rozszerzenia zasięgu sieci na terenie przedsiębiorstwa oraz wprowadzenie profesjonalnego rozwiązania w tym zakresie skierowała uwagę Farm Frites Poland S.A. na ofertę krakowskiej firmy SKK S.A. W ramach prezentacji swoich kompetencji i doświadczenia we wdrażaniu rozwiązań sieciowych, zwłaszcza w środowiskach produkcyjno-magazynowych, SKK zorganizowała wizytę referencyjną w koszalińskim oddziale firmy Espersen, dla której SKK S.A. zrealizowała kilka lat wcześniej projekt systemu sieciowego pracujący w wielu oddziałach firmy na całym świecie.
Czytaj dalej

W czym możemy Ci pomóc?

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00
zapytanie@skkglobal.com

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji