Komunikacja bezprzewodowa w Südzucker Polska S.A.

Cele wdrożenia:

 • Budowa bezprzewodowej sieci radiowej, łączącej 5 zakładów produkcyjnych
 • Spełnienie wymogu śledzenia produktów

Korzyści z wdrożenia: 

tarcza
Bezpieczna komunikacja
lupa_oko
Szybka identyfikacja towarów
lupa_proces
Sprawna weryfikacja miejsca pobytu palet w łańcuchu dostaw
smartfon_monitor
Lepsze zarządzanie produkcją i zapasem magazynowym

Südzucker Polska S.A. to dynamicznie rozwijająca się spółka należąca do Grupy Südzucker − największego producenta cukru w Europie. Firma koordynuje działalność pięciu zakładów produkcyjnych, zlokalizowanych na najbardziej urodzajnych terenach na Śląsku oraz w południowo -wschodniej Polsce. Südzucker Polska codziennie dostarcza do przemysłu spożywczego produkty marki „Cukier Królewski”. O wysokiej jakości produktów świadczą zdobyte certyfikaty tj. HACCP, ISO 9001 i IFS.

Obecnie identyfikacja jest jednym z najważniejszych elementów nowoczesnego systemu produkcji i dystrybucji żywności. Prawodawstwo europejskie i krajowe nakłada na firmy zajmujące się produkcją artykułów spożywczych coraz więcej obowiązków. W związku z wymogiem śledzenia produktów w magazynach Südzucker w Polsce konieczne było zastosowanie systemu informatycznego zarządzającego magazynem – to z kolei wymagało wprowadzenia sprawnej i działającej w kilku lokalizacjach sieci radiowej.

Do wykonania tego ostatniego zadania zaproszono krakowską firmę SKK S.A., która ma duże doświadczenie we wdrażaniu sieci bezprzewodowych w środowiskach produkcyjno-magazynowych. SKK zaproponowała budowę centralnie zarządzanej sieci radiowej Cisco, opartej o punkty dostępowe (Access Points), czyli zarządzanej przez jeden serwer, a obejmującej i funkcjonującej w wielu lokalizacjach – zgodnie z potrzebą Südzucker Polska.

Tomasz Majchrowicz

Kierownik IT, Südzucker Polska
O wdrożenie sieci radiowej poprosiliśmy SKK S.A., ponieważ już wcześniej mieliśmy przyjemność współpracować, a ponadto firma ma poparte rekomendacjami doświadczenie we wdrażaniu sieci bezprzewodowych. SKK to firma elastyczna i wrażliwa na potrzeby klientów. Jestem bardzo zadowolony z efektów tej współpracy, a wdrożenie z pewnością mogę określić jako sukces.

Przeprowadzone przez SKK wdrożenie objęło zaprojektowanie, instalację i uruchomienie sieci oraz szkolenie dla administratora systemu. W pierwszej kolejności specjaliści z SKK dokonywali wizji lokalnej, podczas której wykonywali pomiary propagacji fal oraz zapoznawali się z konstrukcją hal, w których miała pracować sieć radiowa. Na tej podstawie przygotowali projekt z doborem odpowiedniego sprzętu, określeniem jego precyzyjnej ilości (punkty dostępowe, anteny), jak również z jego optymalnym rozmieszczeniem. W dalszym etapie przystąpiono do instalacji, konfiguracji i uruchomienia sieci.

Wdrożenie, zaproponowanego przez SKK, rozwiązania umożliwiło połączenie siecią radiową pięciu zakładów wytwórczych Südzucker Polska, zlokalizowanych na terenach od Dolnego Śląska aż po granicę polsko-ukraińską. Zainstalowana w magazynach wyrobów gotowych sieć radiowa pozwala na sprawną komunikację bezprzewodową, a co za tym idzie identyfikację i weryfikację palet oraz miejsca, gdzie się aktualnie znajdują. Przeprowadzone wdrożenie oznacza także znaczną poprawę procesu produkcyjnego i jakości śledzenia wyprodukowanych partii, umożliwia optymalne zarządzanie zapasami magazynowymi.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Efektywne zarządzanie magazynem w Anton Röhr Logistyka Sp. z o.o.

Dzięki wyposażeniu pracowników w markowe terminale bezprzewodowe identyfikacja towarów w procesie kompletacji czy innych operacji przebiega znacznie efektywniej. Jest to możliwe również w wyniku fachowo zbudowanej i sprawnie działającej sieci radiowej. Z kolei uporządkowanie przestrzeni magazynu za sprawą specjalistycznego oznakowania bardzo ułatwia wykonywanie wszelkich czynności, które teraz przebiegają dużo szybciej i nie powodują pomyłek.
Czytaj dalej

Niezawodny system sieciowy w Auto-Gum Sp. z o.o. Sp.k.

Opony są materiałem silnie tłumiącym fale radiowe, co stanowi wyzwanie przy planowaniu sieci. Aby zapewnić jej prawidłowe działanie należy uwzględnić zarówno pełne, jak i częściowe wypełnienie magazynu towarem. Kierując się doświadczeniem, wykonanymi symulacjami i pomiarami propagacji fal, specjaliści z SKK w ramach projektu dobrali odpowiednie rodzaje i ilości urządzeń sieciowych oraz właściwie je rozmieścili.
Czytaj dalej

Niezawodna sieć bezprzewodowa w Farm Frites Poland SA

W mroźniach zastosowano dedykowane punkty dostępowe, tj. przeznaczone do pracy w bardzo wymagających warunkach, dotyczących m.in. takich parametrów jak: temperatura, wilgotność, szczelność i wytrzymałość. Z kolei punkty dostępowe pracujące w pozostałej części magazynowej oraz części produkcyjnej wyposażono w specjalne obudowy.
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków  Napisz email

  Skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej

  Zadzwoń

  Skontaktuj się z nami telefonicznie

  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji