Standard GS1 w SuperDrob S.A.

Cele wdrożenia:

 • Standaryzacja oznakowania produktów zgodnie z GS1
 • Spełnienie wymagań rynkowych w zakresie znakowania

Korzyści z wdrożenia:

pudlo
Sprawne i profesjonalne znakowanie wyrobów
glowa_gwiazdy
Prosty i intuicyjny w obsłudze system do znakowania
paleta_slonce
Czytelne i jednolite oznaczenie oraz identyfikacja towarów dla całego łańcucha dostaw

SuperDrob SA to duże i nowoczesne przedsiębiorstwo branży drobiarsko-mięsnej, którego główny zakład produkcyjny znajduje się w Karczewie, niedaleko Warszawy. Drugi zakład produkcyjny jest w Łodzi. Podstawowym profilem działalności firmy jest ubój, dzielenie oraz produkcja surowych wyrobów mięsnych, otrzymywanych z tuszek kurczaków i indyków oraz przetwórstwo mięs drobiowych, wieprzowych i wołowych. Klientami SuperDrob SA są największe sieci handlowe w Polsce tj. Carrefour, Auchan, Makro. Firma zaopatruje także hurtownie spożywcze, dzięki czemu jej wyroby znajdziemy także w pobliskich sklepach osiedlowych.Od wielu lat spółka jest również obecna na rynkach europejskich. Swoje wyroby eksportuje głównie do Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Niemiec, Danii, Litwy i na Ukrainę. Przedsiębiorstwo otrzymało Medal Stowarzyszenia Eksporterów Polskich z tytułem: Lider Polskiego Eksportu 2012.

Działając w branży spożywczej SuperDrob SA stanęła przed koniecznością wprowadzenia standardu znakowania produktów, tak aby informacje o pochodzeniu, ilości, wadze czy dacie przydatności do spożycia były czytelne dla wszystkich w całym łańcuchu dostaw, od producenta, poprzez przewoźnika, dystrybutora aż do detalisty zarówno w Polsce jak i za granicą. Rozwiązaniem było wdrożenie znakowania wyrobów etykietą logistyczną zgodną ze standardem GS1. Standard ten umożliwia wykorzystywanie jednoznacznych numerów identyfikacyjnych na całym świecie. Najczęściej numery te są przedstawiane pod postacią kodów kreskowych, umieszczanych na tak zwanej etykiecie logistycznej. Są one nośnikiem informacji w łańcuchu dostaw, w którym wszyscy uczestnicy porozumiewają się wspólnym językiem. W wymianie handlowej zgodnej z systemem GS1 ważne jest, aby każdy uczestnik łańcucha dostaw miał zestandaryzowany kod, który zawiera standardowe dane. Obecnie duże sieci handlowe wymagają, aby dostarczany im towar był oznaczony w systemie GS1. W Polsce wiele firm oferuje oprogramowanie i urządzenia do wydruku takiej etykiety.

Marek Rzepecki

Mistrz IT, SuperDrob S.A.
Oprogramowanie SKK ma intuicyjny interfejs użytkownika i jest proste w obsłudze. I to właśnie zadecydowało o wybraniu tej oferty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości usług jak i ze współpracy z SKK. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wdrożenia. Wszystko przebiegło sprawnie i bez problemów. Największymi korzyściami jest spełnienie wymagań naszych klientów, jak również usprawnienie oznakowania wyrobów. Planujemy w najbliższej przyszłości podobne wdrożenie w zakładzie w Karczewie.

Po zapoznaniu się z wieloma ofertami SuperDrob wybrał rozwiązanie proponowane przez SKK S.A., które na początek zdecydowano się wdrożyć w zakładzie w Łodzi.

Oprogramowanie SKK Etykieta Logistyczna GS1 to system drukowania etykiet logistycznych, nie wymagający od użytkownika znajomości podstaw systemu GS1. Wymiana danych z systemem zewnętrznym następuje automatycznie i nadzoruje nadawanie numerów SSCC. Etykiety mogą być drukowane na drukarce laserowej lub na specjalizowanej drukarce termotransferowej. W etykiecie zawarte są dane na temat produktu takie jak: ilość kartonów, termin przydatności, nr lot, waga netto, data produkcji.

Oprogramowanie jest objęte trzyletnią opieką gwarancyjną i wsparciem technicznym.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Bezbłędna identyfikacja w Alior Bank

Największą korzyścią dla Alior Banku – dzięki zastosowaniu czytników, jest możliwość szybkiej i precyzyjnej rejestracji dokumentów papierowych. Dokumenty te przetwarzane są do wersji elektronicznej, identyfikowanej za pomocą kodu kreskowego i udostępnionej w systemach banku.
Czytaj dalej

Automatyzacja procesu dostaw butli w Gaspol S.A.

System realizacji dostaw butli gazowych w Gaspolu jest teraz w pełni zautomatyzowany. Zamówienia od klientów są wprowadzane do programu Axapta, przekształcane na zlecenia, a następnie automatycznie rozdzielane do kierowców (sprzedawców) i wysyłane do ich mobilnych terminali. System mobilny SKK pozwala na otrzymywanie zamówień i pełną rejestrację sprzedaży na poziomie terminali. Każdy mobilny terminal wyposażony jest w czytnik kodów kreskowych i moduł telefonii komórkowej.
Czytaj dalej

Maszyny i narzędzia pod kontrolą w Infra-Port Sp. z o.o.

System został wdrożony w magazynie środków BHP oraz magazynie narzędzi. Dostarczone rozwiązanie wspiera procesy magazynowe związane z przyjmowaniem oraz wydawaniem maszyn i narzędzi. Moduł wspomaga także automatyzację procesu inwentaryzacji zarówno w magazynach jak i na placach budowy.
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków  Napisz email

  Skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej

  Zadzwoń

  Skontaktuj się z nami telefonicznie

  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji