Profesjonalne znakowanie produktów w ITM Poland Sp. z o.o.

Cele wdrożenia:

  • Usprawnienie obsługi magazynowej
  • Wprowadzenie znakowania i identyfikacji wyrobów z wykorzystaniem kodów kreskowych
  • Przeprowadzenie znakowania bezpośrednio przez kooperantów – zgodnie ze standardami ITM Poland

Korzyści z wdrożenia: 

klepsydra
Skrócenie czasu wykonywania operacji magazynowych
ostrzezenie_spadek
Wyeliminowanie pomyłek
pudlo
Jednolite, czytelne, nie pozostawiające śladów oznakowanie
lupa_oko
Sprawna identyfikacja elementów przyjmowanych do magazynu
zajac
Szybkie wyszukiwanie elementów wydawanych na produkcję

International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu ITM Group. Polski oddział koncernu znajduje się w Radomiu i jest centrum badawczym i produkcyjnym. Zajmuje się głównie projektowaniem, wytwarzaniem, instalowaniem oraz serwisowaniem maszyn i kompleksowych linii technologicznych, przede wszystkim dla przemysłu tytoniowego. W ramach swojej działalności zajmuje się także dostawami części zamiennych.

Od samego początku działalności w Polsce spółka stawia na współpracę z lokalnymi partnerami. Wyspecjalizowani podwykonawcy wykonują dla niej elementy do poszczególnych maszyn (m.in. wycinane laserowo, obrabiane, spawane, itp). Stale wzrastające ilości wykonywanych detali zrodziły potrzebę ich profesjonalnego znakowania i ich sprawnej identyfikacji. Potrzeba ta
wynikała także z faktu, iż dotychczas elementy nie były oznaczane lub oznaczano je ręcznie (markerem, taśmą z opisem). Jednak po usunięciu oznaczenia na powierzchni elementów często pozostawały ślady, utrudniające np. późniejsze malowanie. Innym utrudnieniem była niemożność szybkiego i bezbłędnego odszukania tychże elementów w magazynie. ITM Poland zdecydowała się więc na wdrożenie systemu opartego na kodach kreskowych. Zadanie to zostało zlecone firmie SKK S.A.

W skład opracowanego przez SKK rozwiązania wchodzą:

  • terminale przenośne firmy Intermec
  • drukarki etykiet – Datamax
  • dedykowana aplikacja do wydruku etykiet
  • specjalizowane etykiety oraz taśmy barwiące do drukarek.

 

Jacek Lewandowski

Zarządzający łańcuchem dostaw, ITM Poland
Wprowadzone przez SKK rozwiązanie jest dla nas bardzo ważne. W chwili jego wprowadzania nawet nie przypuszczaliśmy, że będzie miało aż tak pozytywne skutki dla naszej firmy. Dzięki niemu uzyskaliśmy znaczny wzrost produktywności, przede wszystkim istotną poprawę jakości i sprawności obsługi przyjęć elementów do magazynu i ich wydań na produkcję.

Specjaliści z SKK, analizując potrzeby ITM Poland, zaproponowali specjalistyczne etykiety z tworzywa sztucznego Removable Label White. Tworzywo to ma podwyższone parametry wytrzymałościowe, jak również jest odporne na wiele chemikaliów i łagodne kwasy. Produkowane przez SKK etykiety są pokryte całkowicie usuwalnym klejem. Drukarki wraz z dostarczoną aplikacją pracują u podwykonawców ITM. Kooperanci oznaczają gotowe detale specjalizowanymi etykietami wydrukowanymi na podstawie przesłanych danych przez ITM Poland, zgodnie z przygotowanym szablonem. Przy przyjęciu na magazyn kody z etykiet są odczytywane za pomocą terminali przenośnych, dzięki czemu wykonane elementy zostają szybko i odpowiednio rozlokowane w magazynie. Ich odszukanie i identyfikacja nie stanowią już problemu, a i czas pobrania części z magazynu znacznie się skrócił. Przy montażu maszyn etykiety z elementów są usuwane i nie pozostaje po nich żaden ślad.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Efektywne znakowanie w Akzo Nobel Sp. z o.o.

W roku 2017 Akzo Nobel zdecydowała się na udoskonalenie części procesu produkcyjnego, jakim jest znakowanie wyrobów. Firma potrzebowała systemu znakowania do jednoczesnego naklejania dwóch etykiet na etykietę bazową.
Czytaj dalej

Ewidencja towarów „w ruchu” w Dailyfruits

Dla Dailyfruits firma SKK zaprojektowała specjalny system ewidencyjny do kontroli wydawania i przyjmowania towarów znajdujących się w stałym ruchu, czyli takich, które na bieżąco wychodzą z firmy i wracają do niej. Są więc szczególnie narażone na zaginięcie. Rozwiązanie SKK składa się z dwóch elementów: terminala skanującego wszystkie operacje przyjścia i wyjścia skrzynek oraz etykiet z kodem kreskowym 2D, naklejanych na opakowania zwrotne.
Czytaj dalej

System Rejestracji Produkcji w Grupie Powen-Wafapomp S.A.

Spółka uruchomiła projekt, mający na celu znaczne przyśpieszenie przesyłania danych o zaawansowaniu produkcji do systemu ERP. W wyniku analizy dostępnych na rynku rozwiązań zwróciła się z zapytaniem ofertowym do trzech firm. Po rozmowach i wstępnych konsultacjach wybrała krakowską SKK S.A. Po kilku miesiącach konsultacji został opracowany, a następnie wdrożony w zakładzie w Zabrzu System Rejestracji Produkcji.
Czytaj dalej

W czym możemy Ci pomóc?

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00
zapytanie@skkglobal.com

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji