Profesjonalne znakowanie produktów w ITM Poland Sp. z o.o.

Cele wdrożenia:

  • Usprawnienie obsługi magazynowej
  • Wprowadzenie znakowania i identyfikacji wyrobów z wykorzystaniem kodów kreskowych
  • Przeprowadzenie znakowania bezpośrednio przez kooperantów – zgodnie ze standardami ITM Poland

Korzyści z wdrożenia: 

klepsydra
Skrócenie czasu wykonywania operacji magazynowych
ostrzezenie_spadek
Wyeliminowanie pomyłek
pudlo
Jednolite, czytelne, nie pozostawiające śladów oznakowanie
lupa_oko
Sprawna identyfikacja elementów przyjmowanych do magazynu
zajac
Szybkie wyszukiwanie elementów wydawanych na produkcję

International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu ITM Group. Polski oddział koncernu znajduje się w Radomiu i jest centrum badawczym i produkcyjnym. Zajmuje się głównie projektowaniem, wytwarzaniem, instalowaniem oraz serwisowaniem maszyn i kompleksowych linii technologicznych, przede wszystkim dla przemysłu tytoniowego. W ramach swojej działalności zajmuje się także dostawami części zamiennych.

Od samego początku działalności w Polsce spółka stawia na współpracę z lokalnymi partnerami. Wyspecjalizowani podwykonawcy wykonują dla niej elementy do poszczególnych maszyn (m.in. wycinane laserowo, obrabiane, spawane, itp). Stale wzrastające ilości wykonywanych detali zrodziły potrzebę ich profesjonalnego znakowania i ich sprawnej identyfikacji. Potrzeba ta
wynikała także z faktu, iż dotychczas elementy nie były oznaczane lub oznaczano je ręcznie (markerem, taśmą z opisem). Jednak po usunięciu oznaczenia na powierzchni elementów często pozostawały ślady, utrudniające np. późniejsze malowanie. Innym utrudnieniem była niemożność szybkiego i bezbłędnego odszukania tychże elementów w magazynie. ITM Poland zdecydowała się więc na wdrożenie systemu opartego na kodach kreskowych. Zadanie to zostało zlecone firmie SKK S.A.

W skład opracowanego przez SKK rozwiązania wchodzą:

  • terminale przenośne firmy Intermec
  • drukarki etykiet – Datamax
  • dedykowana aplikacja do wydruku etykiet
  • specjalizowane etykiety oraz taśmy barwiące do drukarek.

 

Jacek Lewandowski

Zarządzający łańcuchem dostaw, ITM Poland
Wprowadzone przez SKK rozwiązanie jest dla nas bardzo ważne. W chwili jego wprowadzania nawet nie przypuszczaliśmy, że będzie miało aż tak pozytywne skutki dla naszej firmy. Dzięki niemu uzyskaliśmy znaczny wzrost produktywności, przede wszystkim istotną poprawę jakości i sprawności obsługi przyjęć elementów do magazynu i ich wydań na produkcję.

Specjaliści z SKK, analizując potrzeby ITM Poland, zaproponowali specjalistyczne etykiety z tworzywa sztucznego Removable Label White. Tworzywo to ma podwyższone parametry wytrzymałościowe, jak również jest odporne na wiele chemikaliów i łagodne kwasy. Produkowane przez SKK etykiety są pokryte całkowicie usuwalnym klejem. Drukarki wraz z dostarczoną aplikacją pracują u podwykonawców ITM. Kooperanci oznaczają gotowe detale specjalizowanymi etykietami wydrukowanymi na podstawie przesłanych danych przez ITM Poland, zgodnie z przygotowanym szablonem. Przy przyjęciu na magazyn kody z etykiet są odczytywane za pomocą terminali przenośnych, dzięki czemu wykonane elementy zostają szybko i odpowiednio rozlokowane w magazynie. Ich odszukanie i identyfikacja nie stanowią już problemu, a i czas pobrania części z magazynu znacznie się skrócił. Przy montażu maszyn etykiety z elementów są usuwane i nie pozostaje po nich żaden ślad.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Efektywne znakowanie w Akzo Nobel Sp. z o.o.

Głównymi elementami rozwiązania są: układ przewijający, dwie etykieciarki, dwie kamery, układ sterowania i panel operatorski. To półautomatyczne urządzenie, na które operator zakłada trzy rolki z etykietami. Pierwszą stanowią etykiety bazowe, drugą – etykiety z kodem kreskowym i trzecią – etykiety z chipem koloru (próbką koloru danej farby).
Czytaj dalej

Ewidencja towarów „w ruchu” w Dailyfruits

Dla Dailyfruits firma SKK zaprojektowała specjalny system ewidencyjny do kontroli wydawania i przyjmowania towarów znajdujących się w stałym ruchu, czyli takich, które na bieżąco wychodzą z firmy i wracają do niej. Są więc szczególnie narażone na zaginięcie.
Czytaj dalej

System Rejestracji Produkcji w Grupie Powen-Wafapomp S.A.

Spółka uruchomiła projekt, mający na celu znaczne przyśpieszenie przesyłania danych o zaawansowaniu produkcji do systemu ERP. W wyniku analizy dostępnych na rynku rozwiązań zwróciła się z zapytaniem ofertowym do trzech firm. Po rozmowach i wstępnych konsultacjach wybrała krakowską SKK S.A. Po kilku miesiącach konsultacji został opracowany, a następnie wdrożony w zakładzie w Zabrzu System Rejestracji Produkcji.
Czytaj dalej

W czym możemy Ci pomóc?

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków
+48 12 293 27 00
zapytanie@skkglobal.com

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji