Profesjonalne znakowanie produktów w ITM Poland Sp. z o.o.

Cele wdrożenia:

 • Usprawnienie obsługi magazynowej
 • Wprowadzenie znakowania i identyfikacji wyrobów z wykorzystaniem kodów kreskowych
 • Przeprowadzenie znakowania bezpośrednio przez kooperantów – zgodnie ze standardami ITM Poland

Korzyści z wdrożenia: 

klepsydra
Skrócenie czasu wykonywania operacji magazynowych
ostrzezenie_spadek
Wyeliminowanie pomyłek
pudlo
Jednolite, czytelne, nie pozostawiające śladów oznakowanie
lupa_oko
Sprawna identyfikacja elementów przyjmowanych do magazynu
zajac
Szybkie wyszukiwanie elementów wydawanych na produkcję

International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu ITM Group. Polski oddział koncernu znajduje się w Radomiu i jest centrum badawczym i produkcyjnym. Zajmuje się głównie projektowaniem, wytwarzaniem, instalowaniem oraz serwisowaniem maszyn i kompleksowych linii technologicznych, przede wszystkim dla przemysłu tytoniowego. W ramach swojej działalności zajmuje się także dostawami części zamiennych.

Od samego początku działalności w Polsce spółka stawia na współpracę z lokalnymi partnerami. Wyspecjalizowani podwykonawcy wykonują dla niej elementy do poszczególnych maszyn (m.in. wycinane laserowo, obrabiane, spawane, itp).

Stale wzrastające ilości wykonywanych detali zrodziły potrzebę ich profesjonalnego znakowania i ich sprawnej identyfikacji. Potrzeba ta
wynikała także z faktu, iż dotychczas elementy nie były oznaczane lub oznaczano je ręcznie (markerem, taśmą z opisem). Jednak po usunięciu oznaczenia na powierzchni elementów często pozostawały ślady, utrudniające np. późniejsze malowanie. Innym utrudnieniem była niemożność szybkiego i bezbłędnego odszukania tychże elementów w magazynie. ITM Poland zdecydowała się więc na wdrożenie systemu opartego na kodach kreskowych. Zadanie to zostało zlecone firmie SKK S.A.

W skład opracowanego przez SKK rozwiązania wchodzą:

 • terminale przenośne firmy Intermec
 • drukarki etykiet – Datamax
 • dedykowana aplikacja do wydruku etykiet
 • specjalizowane etykiety oraz taśmy barwiące do drukarek.

 

Jacek Lewandowski

Zarządzający łańcuchem dostaw, ITM Poland
Wprowadzone przez SKK rozwiązanie jest dla nas bardzo ważne. W chwili jego wprowadzania nawet nie przypuszczaliśmy, że będzie miało aż tak pozytywne skutki dla naszej firmy. Dzięki niemu uzyskaliśmy znaczny wzrost produktywności, przede wszystkim istotną poprawę jakości i sprawności obsługi przyjęć elementów do magazynu i ich wydań na produkcję.

Specjaliści z SKK, analizując potrzeby ITM Poland, zaproponowali specjalistyczne etykiety z tworzywa sztucznego Removable Label White. Tworzywo to ma podwyższone parametry wytrzymałościowe, jak również jest odporne na wiele chemikaliów i łagodne kwasy. Produkowane przez SKK etykiety są pokryte całkowicie usuwalnym klejem.

Drukarki wraz z dostarczoną aplikacją pracują u podwykonawców ITM. Kooperanci oznaczają gotowe detale specjalizowanymi etykietami wydrukowanymi na podstawie przesłanych danych przez ITM Poland, zgodnie z przygotowanym szablonem. Przy przyjęciu na magazyn kody z etykiet są odczytywane za pomocą terminali przenośnych, dzięki czemu wykonane elementy zostają szybko i odpowiednio rozlokowane w magazynie. Ich odszukanie i identyfikacja nie stanowią już problemu, a i czas pobrania części z magazynu znacznie się skrócił. Przy montażu maszyn etykiety z elementów są usuwane i nie pozostaje po nich żaden ślad.

Pobierz case study w PDF

Poznaj podobne Case Studies

Trwałe znakowanie w Megatech Industries Tomaszów Sp. z o.o.

Dzięki odpowiednio dobranym materiałom Megatech posiada teraz profesjonalne, trwałe oznakowanie komponentów foteli samochodowych. Ponadto proces znakowania trwa znacznie krócej, redukuje koszty oraz z pewnością jest bardziej komfortowy.
Czytaj dalej

Sprawne zarządzanie produkcją i magazynem w P.P.H.U. POLIPACK S.J.

Nowy system obsługuje przyjęcia, wydania, inwentaryzację, zarządza przestrzenią magazynową oraz rejestruje zużycie surowców w poszczególnych partiach półproduktu i wyrobu gotowego. Wszystkie te operacje realizowane są pod kątem genealogii produktu (moduł traceability), dzięki w dowolnej chwili można prześledzić pełen proces produkcyjny – od momentu przyjęcia surowca do chwili wysyłki finalnego wyrobu do klienta.
Czytaj dalej

Elastyczne znakowanie wyrobów w Sonac Uśnice Sp. z o.o.

Nowy system – podobnie jak dotychczasowy – obejmuje komputery panelowe, oprogramowanie, wagi oraz drukarki termotransferowe, przy czym w ramach wdrożenia dwa pierwsze elementy zostały zmienione. Specjaliści z SKK stworzyli rozwiązanie w środowisku Nice Label PowerForms Suite – system znakowania, w którym dodatkowo odbywa się rejestracja wydruków.
Czytaj dalej

Wypełnij formularz

SKK S.A.
ul. Gromadzka 54a, 30-719 Kraków  Napisz email

  Skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej

  Zadzwoń

  Skontaktuj się z nami telefonicznie

  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji